Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Arka Rumia wróciła po wakacjach

Arka Rumia wróciła po wakacjach01.10.2018 r.

obotni poranek (29 września) nie zapowiadał tak pięknego, słonecznego dnia dla rumskiej drużyny. Na początku najmłodsi zawodnicy, czyli mini żaki (dwie drużyny) i żaki na turnieju w Gdyni zajęli odpowiednio: mini żak – 2. i 6. miejsce oraz żaki 2. miejsce. Po przerwie wakacyjnej był to turniej inaugurujący nowy sezon. Tak udany start młodzieży jest dobrym prognostykiem na następne turnieje, a najbliższy już w niedzielę (7 października) w Rumi.

– W godzinach popołudniowych na boisko w Zielonej Górze wyszli seniorzy naszego klubu. Meczem z Watahą Zielona Góra rozpoczęliśmy rozgrywki w grupie mistrzowskiej. Mimo trudnego i wymagającego przeciwnika to my dyktowaliśmy warunki na boisku, kontrolując grę od pierwszego gwizdka sędziego – relacjonuje asystent trenera drużyny Arkadiusz Soporowski. – Pierwszą połowę wygrywamy 19:7, a w drugiej, konsekwentnie realizując założenia taktyczne trenera, powiększamy przewagę, wygrywając ostatecznie 26:12 – dodaje.

Dalszy ciąg zmagań o mistrzostwo pierwszej ligi już w najbliższą sobotę (6 października) w Rumi. Przeciwnikiem rumian będzie aktualny jeszcze lider grupy – Sparta Jarocin.

– Bardzo serdecznie zapraszamy na ten mecz, jak też na niedzielny turniej – podsumowuje asystent trenera.