Czwartek, 04 Czerwiec 2020

Casting do


05.05.2017 r.


Kilkudziesięciu artystów wzięło udział w drugiej edycji castingu na „Rumski wokal”. Po kilku godzinach przesłuchań jury wyłoniło dziesięciu najlepszych artystów.

Wśród uczestników znalazły się też osoby, które grały na instrumentach, np. gitarze czy pianinie. W repertuarze artystów znalazły się piosenki polskie i zagraniczne autorów takich jak Adele, Grzegorz Turnau czy Alicja Majewska.

– W zeszłym roku udało nam się z powodzeniem wybrać finalistów, którzy brali udział w wielu lokalnych imprezach, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy zawodach koszykarskich ZELMER 3x3 QUEST – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury. – Tegoroczna edycja jest nieco większa, informacja o niej trafiła nieco dalej, nie tylko do mieszkańców naszego miasta – dodaje.

Wokaliści biorący udział w wydarzeniu przyjechali m.in. z Gdańska, Sopotu czy Bolszewa. Wydarzenie miało więc zasięg znacznie wykraczający poza Rumię. Najmłodsi uczestnicy mieli 15 lat, z kolei najstarszy 61 lat.

Do finału zakwalifikowali się: Barbara Guc, Marek Pakieser, Martyna Prochera, Karol Gronek, Katarzyna Kaczmarczyk, Agata Łutowicz, Gracjan Gołębiewski, Anna Maria Wiśniewska, Patryk Wodka oraz Ewa Mazurek.

Finaliści będą brali udział w majowych warsztatach wokalnych organizowanych w Miejskim Domu Kultury. Z tego grona wyłoniony zostanie najlepszy wokalista, który otrzyma nagrodę główną – możliwość nagrania utworu w studio.

Najlepsi, którzy znajdą się w gronie finalistów, wystąpią podczas gali finałowej, która odbędzie się 9 czerwca w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

 

Kalendarz wydarzeń