Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia


Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki

Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki21.09.2021
Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak oraz Rumska Rada Seniorów zapraszają na miejskie obchody Dnia Seniora. Z tej okazji w niedzielę 26 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbędą się dwa koncerty zespołu Żuki. Występy będą bi... czytaj całość »

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura20.09.2021
W jaki sposób zachęcać młodych do czytania? Jak rozmawiać o książkach, aby prowokować ciekawe dyskusje i rozbudzać literackie zainteresowania? – na te i inne pytania dotyczące czytania wśród dzieci i młodzieży odpowiadać będzie dr Michał Zając. Doświadczony promotor metody booktalkingu 29 września w... czytaj całość »

Zapraszamy do mobilnego punktu spisowego w Urzędzie Miasta Rumi

Zapraszamy do mobilnego punktu spisowego w Urzędzie Miasta Rumi17.09.2021
Oferta mobilnego punktu spisowego skierowana jest do każdego, kto nie ma technicznych warunków do przeprowadzenia samospisu internetowego lub potrzebuje wsparcia w wypełnieniu formularza online. Na miejscu będą czekać rachmistrzowie spisowi oraz pracownicy z gminnego biura spisowego, którzy pomogą w... czytaj całość »

ETZT Rumia 2021 – utrudnienia w ruchu drogowym

ETZT Rumia 2021 – utrudnienia w ruchu drogowym17.09.2021
Urząd Miasta Rumi przypomina, że w najbliższą niedzielę (19 września) o godz. 16:00 rozpocznie się przejazd rowerowy, który spowoduje czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach: Dębogórskiej, Gdańskiej, Dąbrowskiego, Żwirki i Wigury oraz Ceynowy. Utrudnienia na poszczególnych odcinkach potrwają do 30 minu... czytaj całość »

Skorzystaj z bezpłatnej linii nr 101

Skorzystaj z bezpłatnej linii nr 10116.09.2021
W czwartek 16 września rozpoczęła się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. ETZT przypada zawsze w terminie 16-22 września. Motywem przewodnim tegorocznej edycji ETZT jest hasło „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. czytaj całość »

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami16.09.2021
W sobotę 11 września w Stacji Kultura odbyła się 4. edycja festiwalu kultury komiksowej Rumia Comic Con. W tym roku, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, impreza ponownie przyciągnęła tłumy miłośników popkultury z całej Polski. Ponadto pierwszy raz w historii festiwalu pojawił się zagraniczny... czytaj całość »

Członkowie ZKP w Rumi świętowali 40-lecie swojego oddziału

Członkowie ZKP w Rumi świętowali 40-lecie swojego oddziału16.09.2021
Rumski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego świętował 40-lecie swojego istnienia. Nie zabrakło oficjalnych podziękowań dla zasłużonych działaczy i sympatyków, uroczystego powitania nowych członków, zabawnych anegdot i oczywiście występu wokalno-tanecznego nawiązującego do kultury regionu. Wydarz... czytaj całość »

Zmiana rachunków bankowych urzędu i zamknięcie kasy

Zmiana rachunków bankowych urzędu i zamknięcie kasy16.09.2021
Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana banku obsługującego Urząd Miasta Rumi – Bank Rumia Spółdzielczy zostanie zastąpiony przez Bank Millennium. czytaj całość »

„Misja: Zielona Moc” – weź udział w grze terenowej na smartfona

„Misja: Zielona Moc” – weź udział w grze terenowej na smartfona15.09.2021
Urząd Miasta Rumi wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Rumi zapraszają do udziału w mobilnej grze miejskiej pt. „Misja: Zielona Moc”. Uczestnicy wcielą się w tropicieli walczących o zdrowie i długie życie. Podążą za wskazówkami z przyszłości, będą zbierać ukryte hasła i rozwiązywać zagadki, aby na ... czytaj całość »

Rumia przygotowała atrakcje, by przekonać mieszkańców do ekologicznej mobilności

Rumia przygotowała atrakcje, by przekonać mieszkańców do ekologicznej mobilności15.09.2021
W najbliższy czwartek (16 września) rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, czyli kampania promująca ekologiczne formy komunikacji. W gronie polskich miast, które uczestniczą w przedsięwzięciu, znalazła się m.in. Rumia. Z myślą o mieszkańcach tutejszy urząd przygotował szereg at... czytaj całość »

Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę!

Przynieś śmieci i odbierz sadzonkę!15.09.2021
Zachęcamy do udziału w kolejnej miejskiej zbiórce elektroodpadów i makulatury. Każdy, kto przyniesie odpowiednią ilość śmieci, otrzyma w zamian gadżety lub młode rośliny przeznaczone do sadzenia. czytaj całość »

Zapraszamy na miejskie obchody Dnia Seniora

Zapraszamy na miejskie obchody Dnia Seniora14.09.2021
Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak oraz Rumska Rada Seniorów zapraszają na miejskie obchody Dnia Seniora. Z tej okazji w niedzielę 26 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbędą się dwa koncerty zespołu Żuki. Występy będą bi... czytaj całość »

Mieszkańcy posprzątali miasto i bawili się na ekologicznym festynie

Mieszkańcy posprzątali miasto i bawili się na ekologicznym festynie14.09.2021
Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, na rumskie ulice powrócili ekobohaterowie – kilkuset wolontariuszy, których zadaniem było oczyszczenie miejskiej przestrzeni z zalegających śmieci. W podziękowaniu za ich społeczne zaangażowanie urząd miasta zorganizował ekologiczny festyn. Ob... czytaj całość »

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym13.09.2021
Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na miejski przejazd rowerowy. Start: 19 września (niedziela) o godzinie 16:00 z parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Każdy uczestnik, po ukończeniu niespełna 5-kilometrowej trasy, otrzyma zestaw rowerowych gadżetów. czytaj całość »

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi13.09.2021
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi na jeden dzień stał się areną zmagań na najwyższym szczeblu. W sobotę 11 września odbył się tam Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd z udziałem siedmiorga tegorocznych olimpijczyków, w tym sprinterek Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz Igi Baumgart-Witan. Pomi... czytaj całość »

Budżet Obywatelski „Rumia 2022” – pierwsze głosy oddane

Budżet Obywatelski „Rumia 2022” – pierwsze głosy oddane13.09.2021
Sekundę po północy rozpoczęła się walka o głosy w rumskim Budżecie Obywatelskim 2022. Od tego momentu każdy mieszkaniec miasta może elektronicznie wybrać najlepsze jego zdaniem projekty – jeden inwestycyjny, jeden prospołeczny i jeden zielony. Z kolei pierwsze głosy w tradycyjnej formie, czyli papie... czytaj całość »

Powstanie nowy MOPS. „W końcu będzie można załatwić wszystko w jednym miejscu”

Powstanie nowy MOPS. „W końcu będzie można załatwić wszystko w jednym miejscu”10.09.2021
Przez wiele lat klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi chcąc skorzystać z kompleksowego wsparcia jednostki, musieli krążyć pomiędzy kilkoma filiami. Budynki nie tylko były od siebie oddalone, ale i niedostosowane do potrzeb zainteresowanych oraz pracowników. Wkrótce ma się to zmienić, p... czytaj całość »

Rumia buduje dobrą atmosferę

Rumia buduje dobrą atmosferę10.09.2021
Oddziaływanie szkodliwych emisji zanieczyszczeń do powietrza, które trują nas i środowisko naturalne, odczuwamy szczególnie w sezonie grzewczym. Dlatego likwidując swoje stare piece, tzw. kopciuchy, czy też przesiadając się z prywatnych samochodów do transportu publicznego lub na rower, przyczyniamy... czytaj całość »

Posprzątaj miasto, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie

Posprzątaj miasto, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie09.09.2021
Zestawy upominków, gry, warsztaty, konkursy i dmuchańce – między innymi takie atrakcje będą czekać na uczestników tegorocznej edycji „Czystej Rumi”, która odbędzie się 11 września. Wspólne sprzątanie miasta zostanie zwieńczone ekologicznym festynem w parku Starowiejskim. czytaj całość »

Bezpłatnie zaczipuj psa lub kota

Bezpłatnie zaczipuj psa lub kota08.09.2021
W wielu polskich miastach zbłąkane psy i koty to powszechny widok. Nie wszystkie z nich są bezpańskie, zaginione czy porzucone. Zdarza się, że pupile incydentalnie uciekają właścicielom, na przykład zrywając się ze smyczy bądź przeskakując przez ogrodzenie. W takich sytuacjach poszukiwania zaginione... czytaj całość »

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 202107.09.2021
Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021 rozpocznie się w sobotę 11 września o godzinie 16:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Na czas zawodów obiekt stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. czytaj całość »

Parking MOSiR-u zamieni się w pchli targ

Parking MOSiR-u zamieni się w pchli targ06.09.2021
Zbliża się kolejna edycja Rumskiej Szafy Otwartej, tym razem parkingowa. Wydarzenie odbędzie się w środę 22 września w godzinach 16:00-19:00 przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi. czytaj całość »

Komendant Roman Świrski przeszedł na emeryturę

Komendant Roman Świrski przeszedł na emeryturę01.09.2021
Po ponad 46 latach Roman Świrski pożegnał się z mundurem, by przejść na emeryturę. Przez blisko trzy dekady służył w wojsku, a od kwietnia 2004 roku nieprzerwanie pełnił funkcję komendanta Straży Miejskiej w Rumi. Kierownictwo nad jednostką przejął Tomasz Stachowiak. Nowy komendant pracuje w rumskie... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń