Poniedziałek, 01 Marzec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia


Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia

Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia 25.02.2021
We wszystkich województwach – oprócz warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna i wprowadzono dodatkowe obostrzenia – rząd przedłużył do 14 marca dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. czytaj całość »

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze”

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze” 23.02.2021
Projekt skierowany jest do mieszkańców Zagórza, którzy są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami. Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w zajęciach projektowych, dzieci mogą zostać w stworzonym specjalnie na ich potrzeby „Klubie Malucha”. czytaj całość »

Rumscy sportowcy docenieni przez burmistrza

Rumscy sportowcy docenieni przez burmistrza22.02.2021
Sportowcy z Rumi, którzy w minionym roku osiągali sukcesy we współzawodnictwie, otrzymali nagrody burmistrza. Laureaci zostali docenieni nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale i wzorowe zachowanie. Uroczystość odbyła się 22 lutego na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. czytaj całość »

Uwaga na potencjalnych oszustów!

Uwaga na potencjalnych oszustów!22.02.2021
Osoby powołujące się na współpracę z Urzędem Miasta Rumi odwiedzają domy mieszkalne, prosząc o udostępnianie m.in. faktur za zużycie prądu oraz gazu. Zdaniem tych osób wgląd do rachunków jest konieczny, jeśli mieszkańcy chcą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła bądź ocieplenia budynku. Zg... czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych19.02.2021
Transmisja online z otwarcia ofert „Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w indywidualnych budynkach jednorodzinnych w Gminie Miejskiej Rumia i Gminie Szemud”. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce19.02.2021
Od 22 lutego na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach. czytaj całość »

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos17.02.2021
W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program... czytaj całość »

Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo czekają naloty samolotowe. Powstaną termowizyjne mapy strat ciepła

Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo czekają naloty samolotowe. Powstaną termowizyjne mapy strat ciepła15.02.2021
Przedstawiciele Gdyni, Rumi, Wejherowa i Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (OPEC) podpisali porozumienie w sprawie stworzenia lotniczych map termicznych zabudowanych terenów. Innowacyjne mapy, które obejmą także Redę, umożliwią zlokalizowanie strat ciepła w publicznych i prywatnych bud... czytaj całość »

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 2021

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 202115.02.2021
LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. czytaj całość »

Twój PIT robi różnicę

Twój PIT robi różnicę12.02.2021
Władze miasta, jak co roku, zwracają się do mieszkańców z prośbą, aby w swoich zakładach pracy oraz podczas rozliczania uzyskanych w minionym roku dochodów (PIT-37, PIT-36, PIT-36L) wskazywali Rumię jako aktualne miejsce zamieszkania. Zgodnie z przepisami 38% tej kwoty może zasilić budżet miasta, po... czytaj całość »

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku

Kaszubajki/Kaszëbôjczi – darmowy audiobook po polsku i kaszubsku12.02.2021
Stacja Kultura zaprasza dzieci i rodziny do dalszego odkrywania przygód bohaterów Kaszubajek. Audiobook w dwóch wersjach językowych to już kolejne spotkanie ze zbiorem fantastycznych opowieści, których bohaterami są kaszubskie stwory. Nagrania dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej bibliotek... czytaj całość »

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Te licealistki wiedzą, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów10.02.2021
Rumskie finalistki XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie zostały docenione przez władze miasta. Zadaniem licealistek było zdiagnozowanie największych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście oraz zaproponowanie odpowiednich rozwiązań. Za swoją wiedzę i kreatywność laureatki... czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – luty 2021

Zestawienie miejskich inwestycji – luty 202108.02.2021
W styczniu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z rekreacją i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo05.02.2021
Od 1 lutego do 30 kwietnia tego roku na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. czytaj całość »

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa (5.02.2020)

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa (5.02.2020)05.02.2021
Rząd zdecydował o poluzowaniu zasad bezpieczeństwa. Nadal należy zachować reżim sanitarny. Następujące zmiany wejdą w życie 12 lutego: czytaj całość »

Setki milionów złotych mniej dla Pomorza. Samorządowcy chcą wyjaśnień

Setki milionów złotych mniej dla Pomorza. Samorządowcy chcą wyjaśnień05.02.2021
Ponad 150 samorządowców z całej Polski debatowało nad projektem Umowy Partnerstwa Polski z Unią Europejską, która określa między innymi podział środków finansowych pomiędzy regionami. Rządowy dokument zakłada, że województwo pomorskie otrzyma o 736 mln euro mniej niż w poprzednich latach – to spadek... czytaj całość »

Skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca? Podpowiedzą urzędnicy

Skąd wziąć pieniądze na wymianę pieca? Podpowiedzą urzędnicy05.02.2021
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Rumi udało się podpisać porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dokument umożliwia uruchomienie punktu informacyjno-obsługowego, w którym urzędnicy będą świadczyć kompleksową pomoc m.in. w pozyskiwaniu dofinansowa... czytaj całość »

Artystki zostały nagrodzone za wkład w miejską kulturę

Artystki zostały nagrodzone za wkład w miejską kulturę04.02.2021
Znamy laureatów nagrody burmistrza Rumi za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury w roku 2020. Komisja konkursowa doceniła trzy artystki: Katarzynę Szczepańską, Teresę Płotkowiak oraz Beatę Went. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem przedstawicieli władz miasta odbyło się 4 lutego... czytaj całość »

Jedno serce, dwie okoliczności

Jedno serce, dwie okoliczności01.02.2021
Sporym sukcesem zakończyła się pierwsza spośród tegorocznych zbiórek krwi w Rumi. Mimo pandemii na apel odpowiedziało 139 osób, z czego 114 mogło się podzielić życiodajnym płynem, a dla 25 z nich było to nowe doświadczenie. Łącznie udało się zebrać 51,3 litra krwi, która zasiliła zasoby Regionalnego... czytaj całość »

Budżet Obywatelski powróci, ale w nowej formule

Budżet Obywatelski powróci, ale w nowej formule29.01.2021
Po rocznej przerwie, spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19, do Rumi powraca Budżet Obywatelski. Do dyspozycji mieszkańców nadal będzie 1,5 mln zł, zmianie ulegnie jednak podział tych pieniędzy na poszczególne przedsięwzięcia. Nowością będą również tzw. projekty zielone. czytaj całość »

Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń

Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń28.01.2021
Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń. czytaj całość »

Szóstkę czeka ogromna zmiana – szkoła przejdzie rozbudowę

Szóstkę czeka ogromna zmiana – szkoła przejdzie rozbudowę26.01.2021
Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi zostanie rozbudowana. W ramach planowanej modernizacji powstanie trzypoziomowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica. Obiekt będzie nowoczesny i energooszczędny, a przez to przyjazny środowisku i dzie... czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – szacowanie nieruchomości

Transmisja online z otwarcia ofert – szacowanie nieruchomości25.01.2021
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Szacowanie nieruchomości w Gminie Miejskiej Rumia, z podziałem na dwie części: 1. „Wycena działek do ustalenia opłaty adiacenckiej i planistycznej”, 2. „Wycena nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych, ... czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – obsługa geodezyjna gminy

Transmisja online z otwarcia ofert – obsługa geodezyjna gminy25.01.2021
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Obsługa geodezyjna Gminy Miejskiej Rumia w zakresie podziałów geodezyjnych oraz wskazań i wznowień punktów granicznych” będzie transmitowane 27 stycznia 2021 r. o godzinie 10:00 na kanale YouTube Sesje Rady... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń