Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia


Znamy laureatów czwartej edycji „Rumi oczami dzieci”

Znamy laureatów czwartej edycji „Rumi oczami dzieci”11.06.2021
Tegoroczna, czwarta już, odsłona projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci” dobiegła końca. Pomimo pandemii w kampanii uczestniczyła rekordowa liczba placówek – łącznie 31 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych. W realizację zadań zaangażowały się setki dzieci, w tym maluchy z niepełnosprawn... czytaj całość »

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych11.06.2021
Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych w Rumi. czytaj całość »

W Rumi powstanie Centrum szkolące kadry niezbędne do budowy farm wiatrowych

W Rumi powstanie Centrum szkolące kadry niezbędne do budowy farm wiatrowych09.06.2021
Budowa morskich farm wiatrowych to strategiczny kierunek rozwoju polskiej energetyki. Współpraca samorządów, pracodawców, przedsiębiorców oraz przedstawicieli sektora naukowego przyniesie znaczące korzyści rodzącej się branży, której wartość może wynieść nawet 160 miliardów złotych. Aby stymulować f... czytaj całość »

Klimat i ochrona powietrza to priorytety dla samorządu

Klimat i ochrona powietrza to priorytety dla samorządu09.06.2021
Nowe spojrzenie na ekologię to jeden z czołowych tematów podejmowanych na całym świecie. Poważne zmiany w zakresie ochrony środowiska dotyczą nas wszystkich, bez względu na miejsce zamieszkania. Działania związane z ochroną powietrza czy zwiększeniem poziomu retencji wód to tylko niektóre spośród wd... czytaj całość »

Nowa kanalizacja deszczowa na ul. Sabata. Ulewy nie będą już problemem

Nowa kanalizacja deszczowa na ul. Sabata. Ulewy nie będą już problemem08.06.2021
Rewitalizacja Zagórza to projekt, który stopniowo odmienia całe rumskie osiedle. Zagospodarowanie Wzgórza Markowca, nowe chodniki, nawierzchnia drogowa, ścieżki rowerowe, parkingi czy place zabaw – to tylko niektóre spośród wykonywanych prac. Nie wszystkie zmiany widać jednak gołym okiem, ponieważ c... czytaj całość »

Wypadek zmienił jego życie w koszmar. Po blisko 30 latach wychodzi na prostą

Wypadek zmienił jego życie w koszmar. Po blisko 30 latach wychodzi na prostą08.06.2021
Życie pana Stanisława, zwanego przez większość znajomych Witkiem, legło w gruzach 19 września 1993 roku, około godziny 5:00 nad ranem. Miał wtedy zaledwie 25 lat. Kochał sport, niedawno ukończył służbę zasadniczą w elitarnym plutonie Wojska Polskiego, po czym został zatrudniony w gdyńskiej komendzie... czytaj całość »

Rumia zorganizowała festyn, by promować działania na rzecz klimatu

Rumia zorganizowała festyn, by promować działania na rzecz klimatu07.06.2021
Konieczność wymiany pieca, jakość powietrza w mieście czy możliwość uzyskania dofinansowań na montaż pomp ciepła – między innymi takie tematy poruszano podczas niedzielnego (6 czerwca) spotkania informacyjnego połączonego z minifestynem. Wydarzenie odbyło się na terenie parku Starowiejskiego i przyc... czytaj całość »

Budowa węzła w Janowie wchodzi w kolejny etap. Czy widać już światełko w tunelu?

Budowa węzła w Janowie wchodzi w kolejny etap. Czy widać już światełko w tunelu?07.06.2021
Realizacja węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie rozpoczęła się 23 marca 2020 roku. Od tego dnia rejon stacji kolejowej zmienił się w ogromny plac budowy, a mieszkańcy i samorządowcy bacznie obserwują postępy, jakich dokonuje wykonawca – firma Budimex. O to, co udało się już zrealizować, a c... czytaj całość »

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?07.06.2021
Ziemowit Werra jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Mimo że ma zaledwie 11 lat, zdążył już spróbować swoich sił w kilku sportach: grał w piłkę nożną, biegał i pływał. W czerwcu 2019 roku po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta, i to właśnie wtedy okazało się, że jego największą pasją... czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – czerwiec 2021

Zestawienie miejskich inwestycji – czerwiec 202107.06.2021
W maju postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z oświatą i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku

Raport o stanie miasta Rumi w 2020 roku07.06.2021
Opracowanie niniejszego raportu wynika z przepisów prawa oraz chęci zaprezentowania mieszkańcom Rumi obiektywnych informacji ukazujących nie tylko potencjał i wskaźniki rozwoju miasta, ale i zagrożenia, z którymi na co dzień mierzy się samorząd. czytaj całość »

Dokument do konsultacji społecznych w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji

Dokument do konsultacji społecznych w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji02.06.2021
Przedmiotem konsultacji jest projekt uchwały w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji w Rumi. czytaj całość »

„Rowerowy Maj” zakończony. Przedszkole „Bajka” rozbiło bank

„Rowerowy Maj” zakończony. Przedszkole „Bajka” rozbiło bank02.06.2021
Przez ostatni miesiąc ponad 230 przedszkolaków i nauczycieli z trzech rumskich placówek uczestniczyło w lokalnej odsłonie kampanii „Rowerowy Maj”. Łącznie udało im się odbyć blisko 4300 przejazdów, a ogólna frekwencja wyniosła 45%. Największym zaangażowaniem wykazało się przedszkole „Bajka”. czytaj całość »

Zapraszamy na spotkanie informacyjne połączone z minifestynem

Zapraszamy na spotkanie informacyjne połączone z minifestynem01.06.2021
Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (6 czerwca) w godzinach 16:00-19:00 na terenie parku Starowiejskiego i będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat tzw. pomorskiej uchwały antysmogowej oraz odnawialnych źródeł energii. czytaj całość »

Udowodnili, że o Unii Europejskiej wiedzą wszystko

Udowodnili, że o Unii Europejskiej wiedzą wszystko01.06.2021
Ogromną wiedzą na temat Unii Europejskiej wykazali się uczniowie rumskich szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w organizowanym przez Urząd Miasta Rumi interaktywnym quizie. Po serii wymagających pytań i zadań praktycznych zwycięzcami w swoich grupach wiekowych okazali się przedstawiciele Szkoły ... czytaj całość »

Dokumenty do konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji

Dokumenty do konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji01.06.2021
Przedmiotem konsultacji jest projekt zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumi na lata 2017-2030 (GPR), nazwa dokumentu: GPR Rumia wyciąg zmian 2021 do konsultacji społecznych. czytaj całość »

Dzieci pokazały, jak rządziłyby miastem

Dzieci pokazały, jak rządziłyby miastem28.05.2021
Gdyby przedszkolaki z Rumi przejęły władze w mieście, z dnia na dzień przybyłoby placów zabaw, miejsc rekreacji oraz integracji, a także nowatorskich projektów edukacyjnych i ekologicznych. Taki wniosek płynie z V Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej Rumi, która odbyła się 28 maja w Klubie Integracji Spo... czytaj całość »

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących Specjalnej Strefy Rewitalizacji

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących Specjalnej Strefy Rewitalizacji26.05.2021
Burmistrz Miasta Rumi działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu uchwały o ustanowieniu na terenie Gminy Miejskiej Rumi Specjalnej Strefy... czytaj całość »

Nie cukrzymy! Kolejne bezpłatne badania dla mieszkańców

Nie cukrzymy! Kolejne bezpłatne badania dla mieszkańców26.05.2021
W powiatach wejherowskim, puckim oraz w Gdyni wystartował program profilaktyki cukrzycy typu 2. Z bezpłatnych badań mogą korzystać mieszkańcy aktywni zawodowo, głównie w wieku od 35 do 64 r.ż., którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. Program od kilku miesięcy jest już realizowany w Sopocie, Gdańsku... czytaj całość »

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji25.05.2021
Burmistrz Miasta Rumi działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt. 2 i 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2021 r. poz. 485.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Gmi... czytaj całość »

Plusy i minusy transportu w powiecie wejherowskim. Mieszkańcy tworzą plan rozwoju mobilności

Plusy i minusy transportu w powiecie wejherowskim. Mieszkańcy tworzą plan rozwoju mobilności24.05.2021
- Pamiętajcie o małych miejscowościach, wykluczonych komunikacyjnie, często pomijanych w strategiach mobilnościowych - apelowali mieszkańcy powiatu wejherowskiego, którzy w czwartek 20 maja spotkali się na warsztatach z cyklu #MobilnaMetropolia, organizowanych przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdyn... czytaj całość »

Zbiórka na specjalistyczny wózek zakończona sukcesem. Brakującą kwotę dołożyła uczelnia

Zbiórka na specjalistyczny wózek zakończona sukcesem. Brakującą kwotę dołożyła uczelnia20.05.2021
Marzenie Dominika Gołąbka o nowoczesnym wózku inwalidzkim stało się rzeczywistością. Do sukcesu przyczynili się nie tylko mieszkańcy Rumi, którzy regularnie przekazywali na jego rzecz nakrętki oraz datki, ale i Wyższa Szkoła Bankowej w Gdyni. Uczelnia, której studentem jest niepełnosprawny 20-latek,... czytaj całość »

Rumianie zostali laureatami ogólnopolskiej Odysei Umysłu

Rumianie zostali laureatami ogólnopolskiej Odysei Umysłu20.05.2021
Sześcioro uczniów Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zdobyło pierwsze miejsce na Wirtualnym Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu. Do udziału w programie edukacyjnym dzieci przygotowywały się od kilku miesięcy pod okiem trenerek ze Szkoły Językowej MOMA. Rumianie mogą reprezentować Polsk... czytaj całość »

Jest porozumienie w sprawie przebiegu Północnej Kolei Aglomeracyjnej

Jest porozumienie w sprawie przebiegu Północnej Kolei Aglomeracyjnej19.05.2021
Samorządowcy z Rumi, Gdyni i Kosakowa oraz przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdynia podpisali porozumienie w sprawie docelowego przebiegu Północnej Kolei Aglomeracyjnej. W dokumencie zawarto warunki, którym powinna odpowiadać inwestycja, a wśród nich rozwiązanie umożliwiające realizację połącz... czytaj całość »

Rumianie przelali ponad 30 litrów krwi

Rumianie przelali ponad 30 litrów krwi17.05.2021
Za nami druga spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Na apel odpowiedziało ponad stu potencjalnych dawców, dzięki czemu udało się zebrać dokładnie 34 650 ml życiodajnego płynu, który zasilił zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń