Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Chodziarz z Rumi wicemistrzem Polski

Chodziarz z Rumi wicemistrzem Polski15.10.2018 r.

Na początku października w Wiedniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Austrii w chodzie sportowym na dystansie 50 km. Wśród sportowców, którzy stanęli do walki o medale, był Grzegorz Grinholc, reprezentant Rumskiego Klubu Sportowego.

Udział rumskiego reprezentanta w tych zawodach stanął pod znakiem zapytania, gdy na niecałe 2 tygodnie przed startem naderwał mięsień dwugłowy uda i przez tydzień nie mógł trenować. Ostatecznie stanął jednak do rywalizacji.

Do 30. kilometra wszystko szło dobrze. Później jednak przerwa w treningach zaczęła skutkować silnymi skurczami mięśni, z którymi rumianin walczył przez 20 km. Dramat rozegrał się na 45. kilometrze, gdzie wskutek silnego skurczu mięśnia Grzegorz Grinholc upadł i nie mógł się podnieść.

– Medal wywalczony w ogromnych bólach. Niesamowite, piękne uczucie, gdy kończy się morderczy dystans 50 km z tytułem wicemistrza Polski – przyznaje Grzegorz Grinholc. – Jest to mój pierwszy medal mistrzostw Polski w karierze w tej kategorii wiekowej i jestem szczęśliwy, że udało mi się go wywalczyć. Bardzo dziękuję za wsparcie spółce Rumia Invest Park – dodaje.

Natomiast na dystansie 20 km w chodzie sportowym do rywalizacji stanął członek Rumskiego Klubu Sportowego Damian Klawikowski, który jest podopiecznym trenera Grzegorza Grinholca, pokonał pozostałych rywali i zajął 1. miejsce.