Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Działalność społeczna głównym tematem minionej sesji


Działalność społeczna głównym tematem minionej sesji03.06.2019 r.


Współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz działalność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Integracji Społecznej były głównymi tematami ostatniej sesji Rady Miejskiej Rumi. Podczas czwartkowych obrad (30 maja) nie zabrakło podsumowań, gratulacji oraz dyskusji dotyczących planów na przyszłość.

Organizacje pozarządowe wykonują fantastyczną pracę, a my staramy się je jak najbardziej wspierać, przeznaczając coraz większe pieniądze. Złotówka wydana przez organizacje jest równa trzem złotym wydanym przez miasto, właśnie dzięki wolontariatowi członków stowarzyszeń – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Niemniej nie osiadamy na laurach, dyskutujemy i wciąż staramy się tę współpracę ulepszać – dodaje.

O swoich działaniach, podejmowanych w minionym roku, opowiadali przedstawiciele MOPS-u oraz CIS-u. Podsumowanie zeszłorocznej pracy zaprezentowała też Komisja Polityki Społecznej.

Zawód pracownika socjalnego to bardzo trudne zajęcie, wymagające ogromnej empatii. Pracownicy MOPS-u codziennie wykonują rzetelnie swoje obowiązki, zajmując się sprawami, o których często w ogóle się nie słyszy – mówi radny Piotr Bartelke. – Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy podejmują się tego wyzwania. Dziękuję w imieniu całej rady miejskiej – zaznacza.

Oprócz tego radni zajęli się też miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Husarskiej, Torfowej, Jęczmiennej, Świętego Józefa oraz Łąkowej. Zgodzili się też na przystąpienie Rumi do Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”. Członkostwo w stowarzyszeniu ułatwi miastu pozyskanie kolejnych dotacji oraz czerpanie doświadczeń.

Zdecydowaliśmy też o przyznaniu dotacji na wejherowski szpital. Ta specjalistyczna placówka, w której leczeni są między innymi mieszkańcy Rumi, otrzyma 60 tysięcy złotych na remont oddziału onkologii – podsumowuje Ariel Sinicki.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń