Środa, 02 Grudzień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Dzieci opanowały Sesję Rady Miejskiej!


Dzieci opanowały Sesję Rady Miejskiej!f01.06.2017 r.

Dzieci opanowały Sesję Rady Miejskiej!

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki oraz uczniowie rumskich szkół opanowali salę obrad i wcielili się w rolę Radnych Miejskich! Każda placówka zaprezentowała swój projekt uchwały, który według dzieci uatrakcyjni Rumię. Wśród wniosków pojawiły się propozycje aranżacji plaży miejskiej, sali gimnastycznej czy parku linowego. Młodzi ludzie pomyśleli również o upamiętnieniu ważnych dla miasta postaci historycznych. Wszystkie uchwały zostały pozytywnie przegłosowane.

Podczas obrad obecni byli Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny oraz jego zastępcy - Marcin Kurkowski i Piotr Wittbrodt. Pierwszą Dziecięcą Sesję Rady Miejskiej w Rumi poprowadził Przewodniczący Ariel Sinicki.

Bardzo dziękuję za aktywność i zaangażowanie Młodych Radnych. Pomysły są bardzo ciekawe, z pewnością każdy zostanie poddany analizie przez merytoryczny wydział. Za rok zdamy relację z realizacji podjętych dzisiaj uchwał - zapowiedział Burmistrz Michał Pasieczny.

Po uroczystej Sesji Młodzi Radni udali się na słodki poczęstunek w postaci różnosmakowych lodów. Dziękujemy firmie "U Lodziarzy" za jego przygotowanie.

 

 

 


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń