Piątek, 27 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dzieci udowodniły, że znają swoje prawa


Dzieci udowodniły, że znają swoje prawaf21.11.2019 r.

Dzieci udowodniły, że znają swoje prawa

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który obchodzony jest 20 listopada, urząd miasta odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi. Podczas wizyty rumianie propagowali zapisy międzynarodowych ustaleń, które zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach.

Celem święta jest upamiętnienie uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Do inicjatywy, organizowanej przez UNICEF Polska, dołączyło ponad 3000 placówek edukacyjnych chcących uczcić właśnie 30. rocznicę uchwalenia wspomnianej konwencji.

W tym celu mali rumianie przygotowali krótkie wystąpienie, podczas którego propagowali wiedzę na temat opieki i ochrony najmłodszych mieszkańców Ziemi. Dodatkowe pytania zadawał uczniom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Dzieci w każdym przypadku wykazały się wiedzą, naprawdę solidnie się przygotowały – podkreśla zastępca burmistrza. – To pokazuje, że jest to szczególny dzień, w którym warto się wsłuchać w otaczające nas dzieci, akcentować ich prawa i podejmować działania na ich rzecz – podsumowuje.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń