Wtorek, 11 Sierpień 2020

Dzieci udowodniły, że znają swoje prawa


21.11.2019 r.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który obchodzony jest 20 listopada, urząd miasta odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi. Podczas wizyty rumianie propagowali zapisy międzynarodowych ustaleń, które zostały stworzone z myślą o wszystkich dzieciach.

Celem święta jest upamiętnienie uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 roku. Do inicjatywy, organizowanej przez UNICEF Polska, dołączyło ponad 3000 placówek edukacyjnych chcących uczcić właśnie 30. rocznicę uchwalenia wspomnianej konwencji.

W tym celu mali rumianie przygotowali krótkie wystąpienie, podczas którego propagowali wiedzę na temat opieki i ochrony najmłodszych mieszkańców Ziemi. Dodatkowe pytania zadawał uczniom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Dzieci w każdym przypadku wykazały się wiedzą, naprawdę solidnie się przygotowały – podkreśla zastępca burmistrza. – To pokazuje, że jest to szczególny dzień, w którym warto się wsłuchać w otaczające nas dzieci, akcentować ich prawa i podejmować działania na ich rzecz – podsumowuje.

Kalendarz wydarzeń