Czwartek, 08 grudnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi


Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumif29.11.2021 r.

Uczennice biorące udział w projekcie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi uczestniczy w programie unijnym Erasmus+, który wspiera możliwości rozwoju i wymiany edukacyjnej poprzez realizację międzynarodowych projektów. Od września – wspólnie ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Portugalii i Włoch – placówka realizuje w ramach programu projekt pt. Your Region Through the Middle Ages (tłum. twój region w epoce średniowiecza).

Od 14 do 19 listopada sześć uczennic klas ósmych wyjechało wraz z dwoma nauczycielami do Włoch, do Perugii, w celu zaprezentowania efektów prac projektowych. Podczas wizyty uczniowie zwiedzali piękny, średniowieczny Asyż oraz malowniczą miejscowość Bevagna, gdzie spróbowali swoich talentów w średniowiecznej produkcji papieru i tkactwie. Podziwiali także malarstwo z dawnych czasów i produkcję świec. W trakcie tego spotkania mieli też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i wymiany doświadczeń szkolnych z włoskimi rówieśnikami. Co o wyjeździe mówią sami uczniowie?

Amelia: Pobyt we Włoszech był wspaniałą przygodą. Myślę, że był to najlepszy tydzień w moim życiu. Wiele się nauczyłam, np. niektórych słów z języka portugalskiego lub hiszpańskiego, i poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt do teraz. Bardzo się cieszę, że pojechałam i jeśli miałabym komuś polecić Erasmusa, to powiedziałabym, żeby nawet się nie zastanawiał.

Julia: Wyjazd do Włoch był jednym z najlepszych momentów w moim życiu. Bardzo się cieszę, że mogłam pojechać właśnie w to miejsce i spędzić czas z tak cudownymi ludźmi, od których zdążyłam się tyle nauczyć.

Natasza: Wycieczka do Perugii we Włoszech była idealną okazją na sprawdzenie swoich umiejętności w języku angielskim. Do tej pory wolałam po angielsku pisać niż mówić. Bardzo podobały mi się wszystkie miejsca i zabytki, które odwiedziliśmy. Super było dowiedzieć się o zajęciach we włoskiej szkole i zobaczyć, jak różnią się od tych w Polsce.

Antonina C.: Wierzę, że projekt Erasmus pozwolił mi sprawdzić swoje umiejętności w języku angielskim i wiem, czego jeszcze muszę się nauczyć. Spotkałam naprawdę wspaniałych ludzi z różnych krajów. Polecam każdemu, kto uczy się tego języka, bo można się wiele nauczyć w tak krótkim czasie.

Antonina D.: Projekt Erasmus+ był dla mnie wspaniałą przygodą. Poznałam mnóstwo fantastycznych ludzi, dzięki którym czuję się bardziej pewna siebie i otwarta na nowe znajomości. Nabrałam też większej chęci do nauki tego języka angielskiego. Z radością mogę stwierdzić, że polecam każdemu taki niezapomniany wyjazd i było warto brać w nim udział.

Rozalia: Wyjazd do Włoch był wielką szansą dla mnie, nie tylko ze względu na rozwój języka angielskiego, ale też dla mnie jako osoby. Dużo się dowiedziałam i nauczyłam od swoich nowych kolegów, np. kultury, języków obcych (hiszpański, włoski, portugalski) i najważniejsze – dużo się dowiedziałam o samej sobie, będąc w ich towarzystwie. Moim zdaniem Erasmus+ jednoczy i łączy ze sobą ludzi. Rekomenduję projekt Erasmus+ wszystkim, którzy uczą się angielskiego i są otwarci na nowe przygody!


Autorką tekstu jest Małgorzata Kowalewska.

Polskie uczestniczki projektu

Zdjęcie grupowe uczestników projektu

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń