Niedziela, 31 Maj 2020

Etno warsztaty z Robertem Maciągiem


16.05.2018 r.


Stacja Kultura zaprasza 21 maja o godzinie 18:00 na spotkanie z Robertem Maciągiem, podróżnikiem, dziennikarzem i autorem takich książek jak: „Tysiąc szklanek herbaty” (podróżnicza książka roku National Geographic Travelery 2018), „Rowerem w stronę Indii”, „Tuk tuk Cinema” czy „Podręcznik przygody rowerowej”.

Zapraszamy na wyjątkowy wykład, przybliżający trzy wielkie religie – Buddyzm, Islam i Hinduizm. Wykład jest otwarty dla ludzi w każdym wieku.

Autor o wydarzeniu: Podczas wykładu uczestnicy dowiadują się, dlaczego hinduscy bogowie mają tak dużo rąk, dlaczego krowy spacerują po ulicach Indii i dlaczego każdy hindus musi wykąpać się choć raz w życiu w Gangesie. W prosty sposób uczą się, dlaczego do meczetu nie wolno chodzić w butach, dlaczego muzułmanie nie mają świętych obrazów i po co zabierają ze sobą w podróż małe dywaniki. Na koniec poznają historię księcia Siddharthy, który z miłości do ludzi chciał im pomóc w codziennych udrękach i jak powstała filozofia zwana buddyzmem.

Kim są, w co wierzą muzułmanie i ilu mieszka ich w Polsce? Kim są buddyści? Jak zachować się w świątyniach, by nikogo nie urazić? Dlaczego krowy w Indiach są święte? Świat jest pełen różnorodnych religii – poznajmy je!

Wstęp wolny! Zapraszamy – 21.05.2018, godz. 18:00, Stacja Kultura, ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP.

Kalendarz wydarzeń