Niedziela, 31 Maj 2020

Finał Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w rugby 7 zakończony


11.06.2018 r.


Ostatni, finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet U-16 w rugby 7 odbył się w minioną sobotę (9 czerwca) w Rumi. W zmaganiach uczestniczyło 7 drużyn, rolę gospodyń pełniły Gladiatorki z RC Arka Rumia. Najlepsze, tak jak w poprzednich turniejach, okazały się zawodniczki Juvenii Kraków.  

 

– W meczu o trzecie miejsce nasze zawodniczki musiały uznać wyższość Tygrysic z Sochaczewa, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Trzeba nadmienić, że w naszym zespole, z różnych powodów, zabrakło dwóch kluczowych zawodniczek – informuje Arkadiusz Soporowski, asystent trenera drużyny. – Czwarte miejsce naszych Gladiatorek w turnieju rumskim nie zmieniło układu klasyfikacji generalnej. Po trzech turniejach zajmujemy trzecie miejsce w Polsce – dodaje.

Oprócz brązowych medali rumska drużyna otrzymała również nagrodę fair play. Została ona przyznana na wniosek pani arbiter z poprzedniego, łódzkiego turnieju.

– Wówczas, w meczu o 3. miejsce, okazało się, że nasze przeciwniczki, czyli Tygrysice Sochaczew, mogą wystawić tylko sześć dziewcząt, a przypomnę, że gramy siedmioma zawodnikami – wyjaśnia asystent trenera. – Nasze dziewczyny, nie bacząc na rangę meczu,  postanowiły zdjąć jedną koleżankę z boiska, by wyrównać szanse.  Zagraliśmy po 6 osób i po ciężkim meczu oraz morderczej dogrywce minimalnie wygraliśmy. Za to ta nagroda – podsumowuje.

Kalendarz wydarzeń