Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Fundacja IAR – projekt „Pełnoprawni”


Fundacja IAR – projekt „Pełnoprawni”31.03.2022 r.


Zapraszamy organizacje pozarządowe i wszystkie zainteresowane osoby do współpracy do udziału w nowym Projekcie Fundacji Instytut Aktywizacji Regionów z siedzibą w Gdyni.

PEŁNOPRAWNI – to nowa inicjatywa, która wystartowała na obszarze woj. pomorskiego, a skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Instytut Aktywizacji Regionów wdraża pomoc prawną dla osób z niepełnosprawnościami, które zostały niesprawiedliwie potraktowane, a które z uwagi na swoją niesamodzielność nie mogą skutecznie bronić swoich spraw przed sądami i urzędami.

Z pomocą przyjdą prawnicy fundacji, którzy zapewnią bezpłatną pomoc prawną – również na etapie postępowania sądowego.

Projekt posiada dwa główne cele: zmniejszenie dyskryminacji oraz wpłynięcie na rozwiązania systemowe w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami w instytucjach publicznych. W ramach projektu zostanie udzielona pomoc przynajmniej 30 osobom z niepełnosprawnościami z terenu woj. pomorskiego.

Projekt realizowany jest dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG i potrwa do września 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie pelnoprawni.eu oraz infolinii fundacji tel. 793 961 569.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń