Poniedziałek, 01 Marzec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia


Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia

Rząd przedłuża dotychczasowe obostrzenia 25.02.2021
We wszystkich województwach – oprócz warmińsko-mazurskiego, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna i wprowadzono dodatkowe obostrzenia – rząd przedłużył do 14 marca dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. czytaj całość »

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze”

Ruszyła rekrutacja do projektu Klub Integracji Społecznej „Zagórze” 23.02.2021
Projekt skierowany jest do mieszkańców Zagórza, którzy są osobami nieaktywnymi zawodowo, bezrobotnymi, z niepełnosprawnościami. Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w zajęciach projektowych, dzieci mogą zostać w stworzonym specjalnie na ich potrzeby „Klubie Malucha”. czytaj całość »

Uwaga na potencjalnych oszustów!

Uwaga na potencjalnych oszustów!22.02.2021
Osoby powołujące się na współpracę z Urzędem Miasta Rumi odwiedzają domy mieszkalne, prosząc o udostępnianie m.in. faktur za zużycie prądu oraz gazu. Zdaniem tych osób wgląd do rachunków jest konieczny, jeśli mieszkańcy chcą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła bądź ocieplenia budynku. Zg... czytaj całość »

Dzień Myśli Braterskiej – życzenia dla harcerzy

Dzień Myśli Braterskiej – życzenia dla harcerzy22.02.2021
Dziś (22 lutego) harcerki i harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej, święto przypominające o braterstwie i przyjaźni łączącej skautów – bez względu na dzielące ich kilometry czy przekonania. Z tej okazji chcemy podziękować wszystkim harcerzom hufca ZHP Rumia oraz środowiska harcer... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty – zajęcia integracyjne dla seniorów

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty – zajęcia integracyjne dla seniorów19.02.2021
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do do uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego pt. "Zajęcia integracyjne dla seniorów". czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych

Transmisja online z otwarcia ofert – zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych19.02.2021
Transmisja online z otwarcia ofert „Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych w indywidualnych budynkach jednorodzinnych w Gminie Miejskiej Rumia i Gminie Szemud”. czytaj całość »

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce

Zmiana organizacji ruchu na krajowej szóstce19.02.2021
Od 22 lutego na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zmiana polegać będzie na wyłączeniu z ruchu jezdni północnej (do Wejherowa). Ruch będzie się odbywał tylko po jezdni południowej (do Gdyni) – w dwóch kierunkach. czytaj całość »

Uwaga, ptasia grypa – apel do hodowców ptactwa

Uwaga, ptasia grypa – apel do hodowców ptactwa18.02.2021
Powiatowy lekarz weterynarii w Wejherowie wydał rozporządzenie nr 1/2021 z 11 lutego 2021 r. w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze. Na podstawie art. 45... czytaj całość »

Godziny otwarcia kasy Banku Spółdzielczego – 22 lutego

Godziny otwarcia kasy Banku Spółdzielczego – 22 lutego17.02.2021
W poniedziałek 22 lutego kasa Banku Spółdzielczego, znajdująca się w siedzibie Urzędu Miasta Rumi, otwarta będzie w godzinach 12:00-15:00. czytaj całość »

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos17.02.2021
W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program... czytaj całość »

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 2021

Bezpłatne badanie mammograficzne – marzec 202115.02.2021
LUX MED, jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. czytaj całość »

Transmisja online z otwarcia ofert – usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego

Transmisja online z otwarcia ofert – usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego10.02.2021
Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego, otwarcie ofert przetargowych na zadanie „Usługa pełnienia nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn. „Zaprojektowanie, dostawa i montaż systemów fotowoltaicznych wraz z systemem monitorowania dla budynków użyteczności publicznej w Gmini... czytaj całość »

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo

Utrudnienia na DK nr 6 w związku z budową węzła Janowo05.02.2021
Od 1 lutego do 30 kwietnia tego roku na drodze krajowej numer 6 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. czytaj całość »

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa (5.02.2020)

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa (5.02.2020)05.02.2021
Rząd zdecydował o poluzowaniu zasad bezpieczeństwa. Nadal należy zachować reżim sanitarny. Następujące zmiany wejdą w życie 12 lutego: czytaj całość »

Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń

Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń28.01.2021
Rząd zdecydował o częściowym zniesieniu dotychczasowych obostrzeń. czytaj całość »

Przypomnienie o obowiązku odśnieżania dachów

Przypomnienie o obowiązku odśnieżania dachów 28.01.2021
W związku z trwającym okresem zimowym, zgodnie z art. 61 pkt. 2 ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlanego (Dz. U. 2020 poz. 1333 ze zm.), przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów przez zarządców obiektów. Odśnieżanie dachów jest czynnością tak samo konieczną jak odśnieżanie dróg czy chodnik... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń