Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Huczne otwarcie zmodernizowanego stadionu MOSiR


Huczne otwarcie zmodernizowanego stadionu MOSiR13.09.2019 r.


Oficjalne otwarcie zmodernizowanego stadionu miejskiego w Rumi mogło mieć tylko taki charakter – iście sportowy. Zapalenie olimpijskiego znicza, symboliczne przecięcie wstęgi oraz sztafeta olimpijska to tylko część piątkowej (13 września) uroczystości. W otwarciu uczestniczyli m.in. uczniowie z lokalnych szkół, sportowcy oraz przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Stadion w pierwotnej postaci oddano do użytku w 1964 roku. Od początku istnienia obiektu w jego obrębie ulokowana była żwirowa bieżnia, która wraz z upływem czasu przestała spełniać swoją funkcję. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez kilkadziesiąt lat.

Kierownictwo MOSiR-u w końcu doczekało się zmian. W sierpniu tego roku udało się zakończyć kosztującą ponad 5 milionów złotych inwestycję, dzięki której powstał m.in. rozbieg do skoku w dal, oświetlenie, kanalizacja burzowa i przede wszystkim nowa bieżnia tartanowa.

Modernizacja stadionu nie byłaby jednak możliwa bez dofinansowań z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o łącznej wartości 1,3 miliona złotych, które udało się pozyskać pracownikom urzędu miasta.

Chcąc uczcić sukces, jakim jest udana modernizacja sportowej wizytówki Rumi, pracownicy MOSiR-u wspólnie z władzami przygotowali wyjątkową ceremonię. W piątek (13 września) na stadionie rozbrzmiał hymn narodowy, po czym zapalony został znicz olimpijski. Ponadto, w nawiązaniu do 65. urodzin miasta, wypuszczonych zostało 65 gołębi.

Cieszę się niezmiernie, że ta nowoczesna bieżnia w końcu powstała. Niech służy klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom, każdego dnia, do późnych godzin wieczornych. Wszyscy mogą przyjść i korzystać z tego obiektu, do czego gorąco zachęcam i jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia modernizacji stadionu – podkreślił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Goście mogli także podziwiać sportowe zmagania, które odbywały się w ramach XXIII Sztafety Olimpijskiej o Puchar Dyrektora MOSiR-u, oraz uczestniczyć w symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu zmodernizowanego obiektu.

Chyba nic nie kształtuje charakteru tak jak sport, bo sportowcem nie jest się tylko podczas treningów i zawodów, kiedy trwa kariera, ale ten zapał i energia towarzyszy nam przez całe życie. Bardzo dziękuję za zaproszenie i życzę, by wielu olimpijczyków „urodziło się” na tym stadionie – powiedziała Angelika Cichocka, wielokrotna medalistka i reprezentantka Polski w lekkoatletyce. – Chciałam też podkreślić, że trzeba mieć odwagę, by organizować otwarcie obiektu w piątek trzynastego. Właśnie dlatego jesteście skazani na sukces – podsumowała.

Więcej informacji na temat modernizacji obiektu można znaleźć pod tym linkiem.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń