Sobota, 03 czerwca 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Integracja i bliskość z naturą – tak było na 28. Rajdzie Ścieżkami TPK


Integracja i bliskość z naturą – tak było na 28. Rajdzie Ścieżkami TPKf27.09.2021 r.

Integracja i bliskość z naturą – tak było na 28. Rajdzie Ścieżkami TPK

Przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi oraz koła turystycznego „Włóczykij” zorganizowali rajd ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wydarzenie odbyło się 25 września, jak co roku w trzecią sobotę tego miesiąca. Rajd Ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbył się już 28. raz.

Rajd ten po raz kolejny został zorganizowany przez koło turystyczne „Włóczykij” i po raz pierwszy przez zespół nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi (tzw. Hipolita). Ta cykliczna impreza skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wszystkich miłośników turystyki z terenu powiatu wejherowskiego.

Celem wyprawy jest zwrócenie uwagi na walory krajoznawczo-przyrodnicze parku krajobrazowego oraz popularyzacja zdobywania odznak turystycznych. Uczestnicy wzięli udział w tzw. VIII Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej 2021, zorganizowanej przez Zarząd Główny PTTK. Jest to wydarzenie integrujące młodzież różnych szkół, zachęcające do spędzania czasu na świeżym powietrzu i poznawania walorów turystyczno-krajoznawczych naszego powiatu.

W imprezie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami, nie tylko z terenu Rumi, ale również Wejherowa, instruktorzy PTTK, uczniowie i nauczyciele „Hipolita”. Uczestnicy mogli wybrać jedną z czterech tras: z Redy-Pieleszewa (12 km), z Wejherowa (12 km), z Rumi-Janowa (8 km) oraz ostatnia dla najmłodszych uczestników ze stacji SKM w Rumi (6 km). Łącznie w imprezie wzięło udział prawie 300 osób.

XXVIII Rajd Ścieżkami TPK jest imprezą kwalifikowanej turystyki pieszej z elementami edukacyjno-poznawczymi. W czasie wyprawy uczestnicy rozwiązywali zadania i zagadki poprzez stosowanie zasad logicznego myślenia, orientując mapę w terenie leśnym oraz wykazując się podstawowymi wiadomościami o faunie i florze TPK, a także wiedzą z dziedziny przyrody i ekologii.

Po dotarciu na teren Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi na uczestników rajdu czekała gorąca herbata i pyszny bigos z bułką, a także konkurencje sportowe.

Wszyscy uczestnicy zawsze otrzymują pamiątkowe plakietki i słodycze, a dla najlepszych drużyn klasyfikacji ogólnej oraz w konkursach sportowych ufundowane są nagrody.

 

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń