Piątek, 01 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Już w sobotę otwarcie fontanny!


Już w sobotę otwarcie fontanny!f22.08.2017 r.

Już w sobotę otwarcie fontanny!

Podczas sobotniej Biesiady Janowskiej oficjalnie zostanie otwarta nowa fontanna, która została  wybudowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wykonano ją w technologii posadzkowej i wyposażona jest w dwanaście podświetlanych na biało dysz, dzięki czemu szczególnie efektownie prezentowała będzie się wieczorami.

Plac, na którym została wybudowana wyposażony został w dodatkowe podświetlane ławki, a także donice z kwiatami i śmietniki. Łącznie w parku położono prawie 300 metrów kwadratowych nowej kostki. Całość dopasowana została do istniejącej infrastruktury - zarówno pod względem spójności kolorystycznej, jak i zastosowanych materiałów.  Koszt inwestycji wyniósł 392 tysiące złotych. 200 tysięcy wydano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pozostałą kwotę dołożyli sponsorzy.

Fontanna w janowskim Parku zgłoszona została jako jeden z projektów budżetu obywatelskiego. Inicjatywę poparło aż 759 głosujących. Inicjatorem i pomysłodawcą jej budowy był Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej.

 

–  Cieszę się, że projekt udało się doprowadzić do szczęśliwego końca. O fontannie w Parku Żelewskiego mówiło się od lat. Do tej pory brakowało na to środków. Jestem pewien, że teraz odwiedzający to miejsce mieszkańcy będą czuli się jeszcze lepiej – mówi Ariel Sinicki. – Park Żelewskiego to zielone płuca Janowa i jedno z niewielu miejsc w tej części miasta do spacerowania dla rodzin z dziećmi lub starszych osób. W ostatnim czasie wybudowaliśmy nowe ścieżki, zamontowaliśmy monitoring, nie zapominamy też o sadzeniu zieleni. W przyszłym roku planujemy modernizację sąsiadującej z Parkiem ulicy Filtrowej. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja techniczna – dodaje.

 

Kalendarz wydarzeń