Czwartek, 08 grudnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Karatecy nie zwalniają tempa


Karatecy nie zwalniają tempaf20.12.2021 r.

Karatecy nie zwalniają tempa

Grudzień jest dla Klubu Sportowego Karate „Sakura” Rumia jednym z najbardziej pracowitych miesięcy w roku. Mimo zimy, ograniczeń związanych z pandemią oraz okresu świątecznego lokalni sportowcy nie odpuszczają treningów czy innych możliwości uczestnictwa w rywalizacji.

Dla najmłodszych klub tradycyjnie już zorganizował zawody mikołajkowe. W wydarzeniu udział wzięli chętni z przedszkoli i szkół – placówek, w których trenerzy klubu prowadzą zajęcia. Dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność pod okiem starszej kadry Elfów, a za starania i uczestnictwo otrzymały upominki świąteczne od pomocników Świętego Mikołaja. Rywalizacja na tatami (tradycyjna mata japońska – przyp. red.) połączona była z zabawą.

Również w grudniu odbywały się egzaminy na kolejne stopnie karate. Treningi skupiały się na przygotowaniach do tych testów, aby każdy zdający na wyższy poziom mógł pokazać siebie i swoje zdolności z możliwie najlepszej strony. Aż 90 adeptów karate stanęło przed komisją, by zdobyć kolejny pas.

Zawodnicy klubu brali także udział w prestiżowych zawodach. Wiktoria Nowak, 13-letnia podopieczna trenera Andrzeja Kostuna, była uczestniczką Karate Youth League Venice, imprezy organizowanej we Włoszech przy akredytacji Światowej Federacji Karate. Wydarzenie zgromadziło ponad 2300 zawodników z 54 krajów. Przedstawicielka rumskiego klubu zajęła ostatecznie 9. miejsce.

Kolejny sukces reprezentacja „Sakury” odnotowała podczas odbywających się w Łodzi mistrzostw Polski. Mistrzem U21 w wadze do 84 kilogramów został rumianin Krzysztof Małachowski, a Małgorzata Kirszling i Bartosz Żywicki wywalczyli brązowe medale. Takie wyniki dobrze rokują na przyszłość lokalnych karateków.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń