Środa, 01 Kwiecień 2020

Kolejna odsłona projektu „Stacja Jazzik”


27.03.2018 r.


W minioną sobotę (24 marca) w Stacji Kultura odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Stacja Jazzik”. Było muzycznie, edukacyjnie i bardzo aktywnie, a wszystko to za sprawą prowadzącego – Krzysztofa Topolskiego – który wspólnie z publicznością tworzył muzykę elektroniczną na żywo!

Najpierw Krzysztof Topolski zagrał krótki koncert na połączonych ze sobą różnego rodzaju mikserach. Opowiedział o muzyce elektronicznej i urządzeniach generujących dźwięki – tych historycznych oraz współczesnych.

Potem zaczęły się warsztaty, podczas których każde chętne dziecko mogło podejść do stołu przygotowanego przez muzyka i przeprowadzić własny dźwiękowy eksperyment!

Oprócz mówienia przez mikrofon miksujący dźwięki, dotykania, przyciskania i kręcenia pokrętłami w konsolecie, można było pograć na… owocach! Jabłka, pomarańcze i banany były połączone ze sobą specjalnym przewodem, który podłączono do specjalnego aparatu zamykającego obwód. Wszystko to sprawiało, że owoce wydawały dźwięki. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Na kolejną odsłonę Stacji Jazzik zapraszamy 21 kwietnia o godzinie 13:00 – tym razem odbędzie się koncert grupy „Cztery struny Europy”.

Kalendarz wydarzeń