Niedziela, 31 Maj 2020

Kolejne spotkanie w Stacji Kultura


22.06.2018 r.


Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych z Rumi zaprasza na drugą odsłonę cyklu spotkań „Człowiek sukcesu – jak to się stało, że jestem…”

Tym razem gościem będzie Rafał Słowikowski – rumianin od urodzenia; absolwent Akademii Morskiej. Jak mówi o sobie, „człowiek szukający piękna świata, któremu jednak daleko do miana podróżnika”. Uważa, że nie zasługuje, by stać w jednym rzędzie z Kapuścińskim, Fiedlerem czy Pałkiewiczem. W podróżach spędza trzy miesiące każdego roku od 15 lat. Zapalony wędkarz, pomysłodawca i organizator wielu wypraw, od Grenlandii, przez lasy deszczowe Ameryki Południowej, stepy Mongolii, pełną niedźwiedzi Kamczatkę, po Himalaje, pod którymi uganiał się za „swoimi rybami” w rzekach Bhutanu i Nepalu. Fotoreporter i autor wielu artykułów w prasie polskiej i zagranicznej. Słowa „człowiek sukcesu” traktuje z dużym przymrużeniem oka, jednak chętnie opowie o miarach sukcesu i tym, co potrafi dodać motywacji do „życia pełną parą”.

Pomysł na cykl zrodził się w głowach członków Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych z Rumi, którzy tak mówią o swoim projekcie: Wiemy, że w naszym mieście oraz w jego sąsiedztwie mieszkają, pracują i tworzą wspaniali, wyjątkowi ludzie. W codziennej gonitwie przychodzi czasem taka chwila, że aby podjąć kolejny krok, potrzebujemy dobrego słowa i inspiracji. Osoby, które „coś” w życiu osiągnęły, pokonały przeszkody, podniosły się z życiowych upadków, weszły na szczyty swoich możliwości, stworzyły coś wyjątkowego, podzielą się z nami swoimi przemyśleniami, swoją historią i dewizą życiową.

Może po spotkaniu z kimś takim odważysz się zrobić ważny krok w swojej własnej historii? Wstęp wolny! Zapraszamy 28 czerwca, godz. 18:00, Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP.

Kalendarz wydarzeń