Poniedziałek, 25 Maj 2020

Kolejny sukces Gladiatorek na mistrzostwach Polski


21.05.2018 r.


W drugim z trzech turniejów Mistrzostw Polski, rozgrywanych tym razem w Łodzi, drużyna Arka Rumia Gladiatorki zajęła trzecie miejsce.

Zawody odbyły się w minioną sobotę (19 maja). Tym razem gospodarzem turnieju był KS Budowlani Łódź. Do zmagań przystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Dziewczęta z Rumi musiały się zmierzyć z Ogniwem Sopot i dwoma drużynami Atomówek BBRC Łódź. Rozgrywki grupowe Gladiatorki zakończyły na drugiej pozycji, ulegając nieznacznie pierwszej drużynie Atomówek 17 do 12.

Po wyjściu z grupy, w walce o finał, trafiliśmy na triumfatora poprzedniego turnieju, czyli Juvenię Kraków. Drużyna prowadzona przez Łukasza Kościelniaka nie dała nam zbytnio szans, wygrywając 26:5. W rezultacie wylądowaliśmy w małym finale, mając za przeciwniczki Tygrysice Sochaczew – informuje Arkadiusz Soporowski, asystent trenera drużyny.

I właśnie to spotkanie zostało uznane przez kibiców za najbardziej emocjonujące i widowiskowe. Tuż przed pierwszym gwizdkiem okazało się, że drużyna z Sochaczewa, borykająca się z kontuzjami, może wystawić tylko sześć zawodniczek.

Reakcja naszych dziewcząt była błyskawiczna. Nie patrząc na rangę spotkania, jedna z Gladiatorek po prostu opuściła boisko, by mecz mógł się odbyć w duchu fair play. Całe spotkanie było wyrównane i taki był też wynik w regulaminowym czasie 12:12 – relacjonuje Arkadiusz Soporowski.

W dogrywce rzecz miała się podobnie, obie drużyny grały równo, nie dopuszczając do straty punktów. Po 10 minutach wyczerpującej dogrywki pierwszy błąd popełniły Tygrysice, co zadecydowało o wyniku spotkania, czyli 17:12 dla zawodniczek z Rumi.

Znów mamy brąz, a na trybunach wielkie owacje dla obu drużyn za walkę, za emocje, za charakter. Warto też zauważyć, że rekord punktowy turnieju należy do naszej drużyny, która w pierwszym meczu zdobyła 44 punkty, nic nie tracąc – podsumowuje asystent trenera.

Turniej wygrała Juvenia Kraków, pokonując w finale Atomówki BBRC Łódź. Ostatni, finałowy turniej odbędzie się w Rumi 9 czerwca.

Kalendarz wydarzeń