Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Komunikat Inspektora Sanitarnego


Komunikat Inspektora Sanitarnego14.06.2017 r.

W związku z problemem zanieczyszczania piaskownic odchodami zwierząt domowych (psy, koty), co wiąże się z ryzykiem zakażenia dzieci chorobami odzwierzęcymi, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie przypomina wszystkim zarządcom placów zabaw o konieczności właściwego zabezpieczenia miejsc rekreacji dla dzieci oraz częstej wymiany piasku w piaskownicach.

Place zabaw, a w szczególności piaskownice, są miejscami, które powinny być stale utrzymywane w czystości ze względu na użytkowanie ich głównie przez najmłodsze dzieci, które podczas zabawy mogą wprowadzić do swojego organizmu niebezpieczne pasożyty, bakterie czy grzyby. W celu uniknięcia szerzenia się zakażeń, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny (mycie rąk przez dzieci oraz zabawek po powrocie z podwórka), unikanie jedzenia przez dzieci w trakcie zabawy w piaskownicy jak również zwrócenie uwagi, aby dzieci nie brały do ust piasku, kamyków, zabawek z piaskownicy.

W celu zapewnienia czystości i należytego stanu sanitarnego piaskownic Główny Inspektor Sanitarny zaleca przynajmniej dwukrotną wymianę piasku w piaskownicach w sezonie letnim.

Wskazane jest też ogrodzenie placu zabaw.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń