Sobota, 20 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncert zespołu Piramidy


Koncert zespołu Piramidy22.02.2017 r.


PIRAMIDY ROK WOJNY – koncert w ramach Tygodnia Historii

7 marca godz. 18.00

Stacja Kultura- ul. Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Wstęp wolny!

 

Koncerty zespołu PIRAMIDY to duża dawka charyzmy, emocji i nowoczesnego brzmienia. Zespół koncertował z powodzeniem nie tylko w Polsce, ale też w Europie: wielokrotnie w Niemczech – m.in. w Berlinie podczas oficjalnych obchodów 25 rocznicy zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus, koncert w kilkutysięcznej Columbiahalle, a także koncerty w Genewie w Szwajcarii, w Hadze w Holandii, w bazie wojskowej NATO w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, we Francji, na Litwie i w wielu innych krajach. „Rok wojny” to koncert opowiadający historię świata XX i XXI wieku – od wybuchu II wojny światowej, przez historie zza Żelaznej kurtyny, historię przemian w Polsce i na zachodzie m.in. upadek Muru Berlińskiego aż po ataki terrorystyczne na World Trade Center i obecną sytuację na świecie. Koncert „Rok wojny” utrzymany jest w bardzo dynamicznej konwencji.

Posłuchaj:

https://www.youtube.com/watch?v=z4l6KSpnCBs&t=33s Checkpoint Charlie

https://www.youtube.com/watch?v=wNI5aUU0LIo Testament mój

https://www.youtube.com/watch?v=SRp4e-YcKes Ballada o Janku Wiśniewskim

Skład zespołu:

Piotr Kajetan Matczuk – wokal, instrumenty klawiszowe

Piotr Augustynowicz – gitara

Dawid Lipka – trąbka

Tomasz Imienowski – bas

Tomasz Paszko – perkusja

Strona internetowa: www.rozmowazpiramidami.pl

Facebook: www.facebook.com/piramidyofficial

 

Recenzja płyty „Rok wojny”, Teraz Rock, styczeń 2017

Piramidy są na wskroś polskie. Lubią trąby w stylu Happysad, do tego klawiszowe brzmienia niczym z Kultu, lubią reggae i ska, jak dawne Akurat. Lubią też pojechać ostrzejszą gitarą, jak wszystkie wymienione zespoły. I proponują bardzo melodyjne, kapitalne, zaangażowane piosenki, które natychmiast przykuwają uwagę. Jeśli Piramidy mają jakiś problem, to zwie się on „Lao Che Powstanie warszawskie”. Rok wojny nie tylko wojenną tematyką tekstów, ale i aranżacyjnym eklektyzmem i ekspresją wykonawczą mocno nawiązują do tamtej płyty. Na szczęście album przepełniony jest tak szczerym entuzjazmem, że sprawia wrażenie raczej hołdu i kontynuacji, niż kopiowania cudzych patentów. (jor)

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Genewie w Szwajcarii, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz – wspólny koncert z Józefem Skrzekiem, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie.

Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2), pojawił się też w filmie „Wałęsa” w reż. Andrzeja Wajdy jako jeden ze strajkujących stoczniowców.

Współpracował z Radiem Gdańsk, w latach 2009-2011 współprowadził audycje turystyczne.

Współautor płyty i cyklu koncertów „Nasz Wysocki” z piosenkami rosyjskiego aktora Włodzimierza Wysockiego. Regularnie koncertuje także z piosenkami Bułata Okudżawy w akustycznych aranżacjach wspólnie z zespołem PIRAMIDY.

Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.

W dorobku autorskie płyty:

  • Rozmowa z piramidami” (CD MTJ 2012).
  • Nasz Wysocki” (CD MTJ 2013).
  • Bardowie Epoki PRL – koncert w Teatrze Polskim (DVD WFN 2014).
  • ROK WOJNY (CD MTJ 2016).

oraz jako muzyk:

  • Mężczyzna z zakolami” – Łukasz Majewski (CD MTJ 2014).
  • Fascynacje” – Marian Opania (CD MTJ 2014).
  • Dopokąd – Krzysztof Tyniec (CD MTJ 2015).

składanki z innymi artystami:

  • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Bułat Okudżawa zaśpiewany (CD MTJ 2015)
  • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Jaromir Nohavica zaśpiewany (CD MTJ 2015)
  • EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Cyprian Kamil Norwid zaśpiewany (CD MTJ 2016)
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń