Piątek, 26 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Koncert zespołu Tre Voci z okazji 70-lecia Biblioteki w Rumi


Koncert zespołu Tre Voci z okazji 70-lecia Biblioteki w Rumi31.08.2018 r.


Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza 12 września o 18:30 na uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia Biblioteki w Rumi. Wieczór uświetni swoim koncertem zespół Tre Voci! Wstęp na koncert wyłącznie po okazaniu wejściówki – darmowe wejściówki będą dostępne w Stacji Kultura od 3 września.

Zespół tworzą: Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Śpiewacy wystąpią w Stacji Kultura z koncertem „Tre Voci with love”. Towarzyszył im będzie pianista Dariusz Tarczewski.

Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń.

Z takiej mieszanki powstał charyzmatyczny koktajl Mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki, a ich niepowtarzalne, doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią.

Każdy z nich ma własną karierę na scenie operowej, ale uwielbiają śpiewać razem. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, zwłaszcza, że sceną muszą wtedy rządzić we trzech.

A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność na różnych scenach świata, m.in. w Chicago (Copernicus Center), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Krakowie (Aleja Róż), Częstochowie (Filharmonia Częstochowska), Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich), Toruniu (Dwór Artusa), Przemyślu (Centrum Kultury Zamek) i Krynicy Zdroju.

Voytek Soko – Sokolnicki jest artystą niezależnym, który oprócz Akademii Muzycznej w Poznaniu, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i klasę saksofonu w Wałbrzychu. Nieustannie rozwija się jako śpiewak operowy, producent i reżyser wydarzeń artystycznych. Zadebiutował główną partią w operze L. Bernsteina Candide w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010.

W 2013 roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w Pagliacci R. Leoncavallo oraz Turiddu w Cavaleria rusticana P. Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju. W 2017 roku został zwycięzcą III Bitwy Tenorów na Róże, która była transmitowana przez TVP2 i TVP Polonia do wielu krajów na całym świecie.

Kariera koncertowa rozpoczęła się w 2015 roku i od tego czasu miał przyjemność występować niemalże na wszystkich scenach filharmonii w Polsce, a także w Toronto (Canada), Baden-Baden (Niemcy) i Chicago (USA).

Mikołaj Adamczak – Tenor liryczny, producent muzyczny i kompozytor w jednej osobie. W swoim dorobku ma wiele partii operowych, m.in. Titus (Clemenza di Tito W.A. Mozart), Don Ottavio (Don Giovanni W.A. Mozart), Vladimir Lensky (Eugeniusz Oniegin P. Czajkowski), Fenton (Falstaff G. Verdi), które wykonywał w Polsce i za granicą, m. in. Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Narodni Divadlo Moravskoslezke w Ostrawie (Czechy) czy Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy).

Występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Gwiazdy Światowych Scen Operowych w Filharmonii Poznańskiej, Classic Open Air w Berlinie (Niemcy), Kammeroperschloss Rheinsberg (Niemcy), Classic Night – Verein Opera w Szwajcarii.

Jest laureatem m. in. II Miejsca na 10-th Imrich Godin International Vocal Competition we Vrable na Słowacji. W 2015 roku brał udział w najsłynniejszym, wieloetapowym konkursie wokalnym na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie, w którym awansował do ścisłego finału.

W dorobku artystycznym ma występy u boku najlepszych śpiewaków operowych świata, m.in. Fransisco Araizy, Siergieja Leiferkusa, Mariusza Kwietnia, Rodiona Pogossova czy Artura Rucińskiego.

Miłosz Gałaj – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Wykształcony w dwóch specjalnościach śpiewu solowego oraz musicalu.

Jako aktor debiutował w 2009 r. w Zmierzchu Bogów wg L. Viscontiego w reż. Grzegorza Wiśniewskiego na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl gościł w Łodzi na XVII Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz w stolicy na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Zmierzch Bogów został zarejestrowany przez TVP Kultura w maju 2011 r.

W pierwszych latach swej artystycznej działalności występował w partiach barytonowych, jako Slook w La Cambiale di Matrimonio G. Rossiniego w Operze Bałtyckiej, Michele w Il Tabarro oraz tytułowy Gianni Schicchi G. Pucciniego na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej. W miarę dojrzewania głosu i rozwijania możliwości wokalnych artysta coraz śmielej sięga po repertuar tenorowy. W 2016 r. zadebiutował w roli Edwina w operetce Księżniczka czardasza w Poznaniu. Ponadto ma za sobą debiut reżyserski – musical Fame (Mazowiecki Teatr Muzyczny, sezon 2015/16).

Za osiągnięcia w twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od października 2013 r. jest asystentem przy Katedrze Wokalistyki i Zakładzie Musicalu swojej Alma Mater.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń