Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Konkurs „Czyste Powietrze Pomorza – edycja 2018 r.” unieważniony


Konkurs „Czyste Powietrze Pomorza – edycja 2018 r.” unieważniony13.07.2018 r.

W dniu 4.07.2018 r. gmina Rumia została poinformowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o unieważnieniu konkursu „Czyste Powietrze Pomorza – edycja 2018”. Jednocześnie WFOŚiGW poinformował, iż osoby fizyczne, które złożyły wnioski w ramach w/w konkursu, będą mogły wziąć udział w planowanym wkrótce naborze do Krajowego Programu „Czyste Powietrze” pod patronatem prezesa rady ministrów oraz ministra środowiska.

Celem nowego programu jest nie tylko modernizacja instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych, ale również poprawa efektywności energetycznej tych obiektów poprzez działania termomodernizacyjne. Dnia 7 czerwca 2018 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał porozumienie ze wszystkimi 16 wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce.

Program realizowany będzie przez najbliższe 10 lat na terenie całego kraju przez poszczególne WFOŚiGW, które dofinansowania na realizację inwestycji będą udzielały bezpośrednio osobom fizycznym. Całkowity budżet programu „Czyste Powietrze” jest rekordowy i wynosi 103 miliardy złotych.

Do obsługi mieszkańców, oddelegowani zostaną dodatkowi pracownicy WFOŚiGW w Gdańsku.

Informacja ze strony WFOŚiGW zawarta jest w poniższym linku: https://wfos.gdansk.pl/konkursy/czyste-powietrze-pomorza-edycja-2018

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń