Poniedziałek, 25 Maj 2020

Majówka w Rumi!


04.05.2017 r.


Bardzo aktywnie upłynął długi weekend majowy w Rumi. Zarówno 1-go, jak i 3-go maja na mieszkańców miasta na Stadionie przy MOSiR czekało mnóstwo atrakcji

W poniedziałek odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych. Zmaganiom funkcjonariuszy towarzyszył festyn rodzinny, podczas którego rumianie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie czy plastycznych zmaganiach dotyczących służb mundurowych. Zgromadzeni goście mieli również okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym przez policjantów podczas zabezpieczeń czy pokonać tor przeszkód w alko-goglach.

Emocji sportowych nie zabrakło także w środę. O godzinie 15:00 odbył się bowiem mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami Olbojów i Dziennikarzy Trójmiasta a reprezentacją Małego Trójmiasta Kaszubskiego zakończony zwycięstwem samorządowców 5-4. Jednak Festyn z okazji 3 maja stał pod znakiem występów muzycznych. Publiczność rozgrzał znany ze swojego włoskiego temperamentu Stefano Terrazzino. Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Boys znany z takich hitów, jak „Wolność”, „Kochana uwierz mi”. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli specjalną strefę dla dzieci czy występy zespołów tanecznych.

 

Kalendarz wydarzeń