Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Małżeństwo z Rumi zdobyło medale na mistrzostwach świata

Małżeństwo z Rumi zdobyło medale na mistrzostwach świata16.04.2019 r.

Małżeństwo rumskich sportowców zdobyło komplet medali podczas Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbywały się pod koniec marca w Toruniu (24-30.03.2019) . W rywalizacji wzięło udział przeszło 4 tysiące sportowców z 88 krajów.

Wraz z żoną Iwoną reprezentowałem Polskę oraz nasze miasto w konkurencji chodu sportowego. Do Rumi wróciłem ze złotym, srebrnym i brązowym medalem mistrzostw świata, a żona z brązowym medalem – mówi Grzegorz Grinhiolc, sportowiec będący na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi.

Na dystansie 3000 metrów w kategorii M40 rumianin 25 marca wywalczył wicemistrzostwo świata. Dzień później z tym samym dystansem zmierzyła się Iwona Grinholc, bijąc swój życiowy rekord, uplasowała się na 4. miejscu w kategorii W40.

Po przerwie, 29 marca, stanęliśmy do rywalizacji na dystansie 10 km. Jako pierwsza startowała żona. Od startu do mety narzuciła bardzo mocne tempo. Po niesamowitej walce przekroczyła linię mety jako 3. zawodniczka świata – relacjonuje Grzegorz Grinhiolc.

Później przyszła kolej rumskiego nauczyciela, który wywalczył 3. miejsce, rywalizując z Włochem Francesco Scafuro.

Ostateczny atak przeprowadziłem na 500 m przed metą i oderwałem się od rywala. Linię mety przekroczyłem jako brązowy medalista. Dodatkowo wraz z Rafałem Fedaczyńskim i Konradem Morawczyńskim wywalczyliśmy drużynowo mistrzostwo świata w chodzie sportowym – podsumowuje sportowiec.