Poniedziałek, 30 Listopad 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

MDK Rumia zaprasza na niepodległościowy spektakl muzyczny


MDK Rumia zaprasza na niepodległościowy spektakl muzycznyf04.11.2020 r.

MDK Rumia zaprasza na niepodległościowy spektakl muzyczny

W trudnych czasach kultura łączy siły – Miejski Dom Kultury w Rumi nawiązał współpracę z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, by wspólnie przygotować widowisko z okazji Święta Niepodległości.

Program niepodległościowy pt. „A ty siej” to spektakl muzyczny, który odbędzie się w formie online na profilach facebookowych i kanałach YouTube obu placówek. Premiera przewidziana jest na 11 listopada o godz. 18.00.

Spektakl „A ty siej” ma dotykać prawdy o naszej rzeczywistości, a także tego, czym jest dzisiaj niepodległość, w takich okolicznościach, a nie innych, którym wszyscy jesteśmy poddani – podkreśla reżyser widowiska Adam Łoniewski. – W samym tytule mieści się przepis, jak z tej sytuacji potwornego klinczu dzisiaj wyjść, jak ją znieść, nie eskalując w sobie gniewu i nienawiści, i nie zamieniając pięknych zdobyczy historycznych związanych z niepodległością jako oręża walki światopoglądowej – dodaje.

W naszej współpracy Dzierzgoń – Rumia w bardzo bezpiecznych warunkach we wsi Bągart przygotowujemy spektakl muzyczny, trwają próby i nagrania. Przyjechali do nas fantastyczni artyści z całej Polski. Okazuje się, ze te trudne warunki pandemiczne stworzyły taką okazję, byśmy mogły z dyrektorem rumskiego MDK-u bliżej się poznać i zrobić takie fantastyczne widowisko – mówi Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

Obecne czasy potrzebują tego, aby ludzie łączyli się, żeby wspólnie działali. Z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury Miejski Dom Kultury w Rumi łączy siły, kultura łączy siły i za to najbardziej cenię ten projekt – zaznacza Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

  • Reżyseria – Adam Łoniewski
  • Aranże muzyczne, kontrabas – Marcin Lamch
  • Skrzypce, instrumenty perkusyjne – Michael Jones
  • Pianino, aranże muzyczne – Marzena Lamch-Łoniewska
  • Obsada: Bożena Belcarz, Marzena Lamch-Łoniewska, Agnieszka Skawińska, Jolanta Masny, Adam Łoniewski.
Kalendarz wydarzeń