Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Mecz o pietruszkę” wygrała Sparta

„Mecz o pietruszkę” wygrała Sparta29.10.2018 r.

W minioną sobotę (27 października) odbyła się ostatnia kolejka pierwszej ligi rugby. Ostatni mecz w sezonie Arka Rumia rozegrała w Jarocinie, mając za przeciwnika miejscową Spartę.

Mecz był rozgrywany o przysłowiową „pietruszkę”, gdyż wynik spotkania nie miał wpływu na końcowy kształt tabeli – Arka zajęła pierwsze, a Sparta drugie miejsce. Mimo to obie drużyny podeszły do meczu bardzo poważnie i zagrały na wysokim poziomie.

Pojedynek był naprawdę bardzo wyrównany, a wynik 26:17 dla Sparty nie oddaje prawdziwego oblicza gry. Dość powiedzieć, że drugą połowę wygraliśmy 10:5.

Po meczu zostaliśmy uhonorowani pamiątkowymi medalami i i pucharem ufundowanymi przez Polski Związek Rugby. Teraz czeka nas zimowa przerwa, ale już dziś zapraszamy kibiców na rundę wiosenną.

Tekst opracował Arkadiusz Soporowski, asystent trenera drużyny RC Arka Rumia.