Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego


Mieczysław Struk ponownie marszałkiem województwa pomorskiego16.05.2024 r.

Mieczysław Struk (z lewej) po wyborze na marszałka województwa, fot. Jacek Sowa / UMWP

Podczas drugiej sesji VII kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni wybrali marszałka. Został nim, już po raz czwarty, Mieczysław Struk. Za jego kandydaturą głosowało 23 radnych.

Na początku sesji ślubowanie złożyły osoby nieobecne na wcześniejszej sesji sejmiku, która odbyła się 7 maja. To Mieczysław Struk i Natalia Nitek-Płażyńska. Następnie wybrano członków komisji skrutacyjnej. Zostali nimi: Marta Cymańska (sekretarz), Iwona Mielewczyk, Piotr Widz i Szymon Redlin (przewodniczący).

Podczas sesji przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Leszek Bonna zgłosił kandydaturę Mieczysława Struka na marszałka województwa pomorskiego. Bonna podkreślił, że Struk jest odpowiedzialnym i świetnie przygotowanym merytorycznie politykiem. Dodał także, że Struk jest jednocześnie najdłużej, gdyż od 1998 roku, zasiadającym w sejmiku radnym województwa. Przy okazji podkreślono również, że kandydat osiągnął najlepszy wynik pod względem liczby głosów w ostatnich wyborach samorządowych.

Ślubowanie Mieczysława Struka, fot. Jacek Sowa / UMWP

Po tajnym głosowaniu, przy uzyskaniu 23 głosów za, Mieczysław Struk ponownie został marszałkiem województwa. Cztery osoby były przeciwko, a sześć się wstrzymało. Nowo wybrany marszałek podziękował za oddane głosy, także te wstrzymujące się, które stanowią w jego opinii kredyt zaufania. Podkreślił, że chciałby po partnersku kierować nowym zarządem województwa dla dobra Pomorza i wszystkich mieszkańców.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń