Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkańcy i samorządowcy wspólnie wysprzątają ulice. Zbliża się „Czysta Rumia”


Mieszkańcy i samorządowcy wspólnie wysprzątają ulice. Zbliża się „Czysta Rumia”07.06.2023 r.

Część uczestników zeszłorocznego sprzątania

Tworzenie budek dla ptaków, szycie woreczków na warzywa, ekologiczne koło fortuny czy prezentacja pojazdów wywożących odpady – to tylko niektóre spośród bezpłatnych atrakcji, z których będzie można skorzystać podczas tegorocznej „Czystej Rumi”. Ekologiczny festyn tradycyjnie zostanie poprzedzony wspólnym sprzątaniem miasta.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 czerwca. W godzinach 9:00-12:00 na potrzeby akcji miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką wyznaczonego przez urząd miasta koordynatora. Wolontariusze, którzy pojawią się w miejscach zbiórek, by posprzątać miasto, otrzymają worki i rękawiczki. Natomiast po uporządkowaniu publicznej przestrzeni każdy uczestnik „Czystej Rumi” otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru ekologicznych gadżetów podczas festynu.

Ekologiczny festyn, czyli finał „Czystej Rumi”, rozpocznie się o godzinie 13:00 w parku Starowiejskim (ul. Mickiewicza 19), gdzie do godziny 17:00 będą dostępne bezpłatne atrakcje oraz odpłatna strefa gastronomiczna.

Partnerami organizowanego przez Urząd Miasta Rumi wydarzenia są: PUK Rumia, MDK Rumia, MOSiR Rumia, KZG „Dolina Redy i Chylonki”, Multikino, Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń