Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę


Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę25.11.2019 r.


„Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę” – pod takim hasłem w rumskiej hali MOSiR odbyła się akcja charytatywna na rzecz 8-letniego mieszkańca. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i darczyńców udało się zebrać 25 tysięcy złotych.

Na początku października, po prawie czterech latach od zakończenia chemioterapii, u Filipa nastąpił nawrót choroby, zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Życie chłopca i całej rodziny wywróciło się do góry nogami – rezygnacja ze szkoły, izolacja od otoczenia, a także poddanie się agresywnej sterydo- i chemioterapii. Wszystko to spowodowało, że Filip podupadł na duchu.

Pojawiła się jednak nadzieja – jest nią nowy lek, który został stworzony z myślą o pacjentach chorujących na białaczkę nawrotową i oporną. Pieniądze na zakup medykamentu rodzina Filipa pozyskuje m.in. z 1% podatku. W pomoc włączyli się także mieszkańcy Rumi, którzy zorganizowali akcję charytatywną pn. „Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę”.

Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (24 listopada) na terenie MOSiR-u. Na potencjalnych darczyńców czekały m.in. występy iluzjonisty, akrobatów, rolkarzy i zespołów tanecznych. Nie zabrakło również licytacji charytatywnych, kiermaszu czy loterii. Organizatorzy pomyśleli także o rówieśnikach Filipa, przygotowując kącik zabaw oraz słodki poczęstunek. Łącznie na rzecz 8-latka udało się zebrać 25 tysięcy złotych.

Dodatkowa zbiórka dla Filipa odbędzie się podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi, który potrwa od 13 do 15 grudnia. Więcej informacji na temat choroby i leczenia można znaleźć na stronie fundacji.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń