Środa, 03 Czerwiec 2020

Mieszkańcy Rumi nagrodzeni podczas powiatowej gali kultury


27.09.2019 r.


Podczas tegorocznej Gali Kultury Powiatu Wejherowskiego, która odbyła się w piątek (27 września) w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, nagrodzone zostały osoby zaangażowane w rozwój i promocję powiatu. Wśród laureatów znaleźli się mieszkańcy Rumi. 

Nagroda Remusa jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku została ona przyznana Marzenie Graczyk, która na co dzień kieruje pracami Chóru Kaszubskiego „Rumianie”.   

Natomiast medal „Za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” jest wyrazem uznania za wkład w rozwój i promocję powiatu wejherowskiego. Wspomnianymi medalami, podczas tegorocznej gali zostali uhonorowani Krystyna Wolf i Ludwik Bach. Odznaczenia wręczali rumianom przedstawiciele władz powiatowych: starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel oraz przewodniczący rady powiatu Józef Reszke. Gratulacje na ręce laureatów złożył wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt.
Kalendarz wydarzeń