Środa, 23 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Mieszkańcy Rumi nagrodzeni podczas powiatowej gali kultury


Mieszkańcy Rumi nagrodzeni podczas powiatowej gali kulturyf27.09.2019 r.

Mieszkańcy Rumi nagrodzeni podczas powiatowej gali kultury

Podczas tegorocznej Gali Kultury Powiatu Wejherowskiego, która odbyła się w piątek (27 września) w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, nagrodzone zostały osoby zaangażowane w rozwój i promocję powiatu. Wśród laureatów znaleźli się mieszkańcy Rumi. 

Nagroda Remusa jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, a także upowszechniania i ochrony kultury. W tym roku została ona przyznana Marzenie Graczyk, która na co dzień kieruje pracami Chóru Kaszubskiego „Rumianie”.   

Natomiast medal „Za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego” jest wyrazem uznania za wkład w rozwój i promocję powiatu wejherowskiego. Wspomnianymi medalami, podczas tegorocznej gali zostali uhonorowani Krystyna Wolf i Ludwik Bach. Odznaczenia wręczali rumianom przedstawiciele władz powiatowych: starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel oraz przewodniczący rady powiatu Józef Reszke. Gratulacje na ręce laureatów złożył wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt.

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń