Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Mikołajki w SP nr 7


Mikołajki w SP nr 7f07.12.2018 r.

Mikołajki w SP nr 7

Chociaż za oknami śniegu nie widać, to w miniony czwartek (6 grudnia) świąteczny nastrój zagościł w rumskim SP nr 7. W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie, zarówno przedszkolaki jak i klasy starsze, ubrani byli w strój nawiązujący do Św. Mikołaja.

W szkole dominował kolor czerwony, nie brakowało też reniferów, elfów, Mikołajek i Mikołajów. Tradycyjnie, jak co roku tego dnia, panował szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego gościa. Dzieci rozpoznały go od razu – Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.

Dla każdego znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego, i dla starszego, i dla grzecznego, i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych 3- i 4-latków, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Była również kawiarenka szkolna, gdzie każdy mógł kupić za przysłowiową złotówkę gorącą czekoladę i różnego rodzaju ciasta.

Mikołaj ponownie odwiedzi szkołę również 20 grudnia.

Tekst opracowała Dorota Gadomska.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń