Wtorek, 04 Sierpień 2020

Mikołajki w Stacji Kultura


04.12.2018 r.


Święta coraz bliżej, cóż więc lepszego niż… spotkania i warsztaty choinkowe! W czwartek (6 grudnia) o godzinie 17:00 Stacja Kultura zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na mikołajkowe spotkanie z Cecylką Knedelek i Ignasiem Ziółko oraz ich twórczynią – Joanną Krzyżanek. 

Kim jest Cecylka Knedelek?

Cecylka mieszka w różowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie. Jak wszystkie dzieci na świecie – cieszy się, uśmiecha, płacze, smuci, grymasi i złości się (ale tylko we wtorki). Potrafi przeskakiwać przez strumyk, chodzić po kałużach, piec marchewkowe babeczki, przygotować herbatę na przeziębienie, liczyć do miliona, szyć gałgankowe lalki i rysować tygryski z bardzo długimi ogonami.

Kim jest Ignaś Ziółko?

Ignaś Ziółko to chłopiec, który mieszka w Starym Knedelkowie, przy ulicy Krótkiej 1. Potrafi zrobić wstążkę z cukinii i sprawić, że marchewki stają się miękkie jak morele. Nie potrafi ugotować jajka na miękko, ale umie naśladować trzęsącą się galaretkę. Chętnie podpowiada rówieśnikom, co jeść by być zdrowym jak ryba, i czego nie chrupać, by rzadko odwiedzać stomatologa. Nie płacze, gdy kroi cebulę, ale szlocha, gdy kończą się malinowe żniwa.

Kim jest Joanna Krzyżanek?

Ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca, który dostała od babci Cecylii na trzecie urodziny. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów i muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.

Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres mailowy: zapisy@bibliotekarumia.pl

Kalendarz wydarzeń