Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Mikołajkowy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan


Mikołajkowy weekend w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan04.12.2017 r.

Czy wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne? Zarówno na wzorowych maluchów, jak i nieco bardziej niesfornych czeka weekend pełen niespodzianek. 9 grudnia Port Rumia Centrum Handlowe Auchan zaprasza na wielką zabawę mikołajkową, a 10 grudnia kolejne spotkanie z serii Akademii Małych Odkrywców. Wśród sobotnich atrakcji znajdą się warsztaty, słodkie niespodzianki, spotkanie ze Świętym Mikołajem, a w niedzielę ciekawe eksperymenty. Wstęp wolny!

Czym byłyby Mikołajki bez obecności starszego pana z brodą w czerwieni? Również i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o gościach Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan i spotka się z maluchami, wysłuchując próśb o wymarzone prezenty! Spotkanie będzie uwiecznione na zdjęciach, które goście centrum otrzymają jako pamiątkę. Barwna, bajkowa scenografia wprawi wszystkich w iście świąteczny nastój, a pomocne Śnieżynki zadbają, aby wszystkie dzieci miały okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem.

9 grudnia wszyscy chętni wezmą także udział w warsztatach kreatywnych, tworząc barwne dekoracje świąteczne i dekorując pierniczki. Bazą do powstania ozdób będą styropianowe lub gipsowe bombki, które dzieci udekorują brokatem, cekinami, tasiemkami czy piórkami. Pierniczki będą ozdabiane kolorowymi posypkami, pisakami spożywczymi czy czekoladowymi perełkami, a następnie będą pakowane i zabierane przez uczestników warsztatów do domów. Kreatywne prace będą doskonałą ozdobą świątecznych choinek lub prezentem dla najbliższych.

10 grudnia mali odkrywcy dowiedzą się wielu interesujących rzeczy o nowoczesnych technologiach, które za kilka lat mogą wejść do powszechnego użytku, zmieniając nasze codzienne życie. Technologia druku 3D, sterowanie przedmiotami za pomocą fal mózgowych, pojazdy z napędem na wodór czy energię słoneczną to wynalazki, które w przyszłości mogą zostać spopularyzowane, usprawniając wiele codziennych czynności. Animatorzy w prosty i ciekawy sposób opowiedzą i zademonstrują działanie najnowszych technologii, tak aby zachęcić małych odkrywców do własnych poszukiwań.

Weekend pełen atrakcji czeka na dzieci 9 i 10 grudnia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Spotkanie ze Świętym Mikołajem i warsztaty będą prowadzone od 12:00 do 18:00, natomiast Akademia Małych Odkrywców od godz. 12:00 do 17:00. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń