Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Miłośnicy psów wzięli udział w kolejnym zlocie


Miłośnicy psów wzięli udział w kolejnym zlocie28.05.2024 r.

Pokaz przygotowany przez Fractal Flyball Team

Pokazy psiej sztafety, prelekcja dotycząca noseworku, praktyczne porady od weterynarza, tor przeszkód i stoiska z tematycznymi akcesoriami – między innymi takie atrakcje czekały na uczestników trzeciej edycji „Psot na Błoniach”. Odbywające się 26 maja wydarzenie było również okazją do wręczenia nagród finalistom plebiscytu na najładniejszego psiaka w Rumi.

Data i miejsce wydarzenia nie są przypadkowe: 22 maja co roku obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt, natomiast teren zlokalizowany pomiędzy ulicami Pomorską i Gdańską, zwany Błoniami Janowskimi, stanowi miejsce codziennych spotkań mieszkańców spacerujących z psami. Właśnie dlatego, dzięki zaangażowaniu wielu osób i podmiotów, wspomniany teren na kilka godzin stał się przestrzenią przeznaczoną dla miłośników zwierząt. Przygotowane przez organizatorów i partnerów atrakcje były bezpłatne.

Uczestniczki zabawy fotograficznej

Przez całe wydarzenie przy stoisku urzędu miasta można było wykonać pamiątkowe zdjęcie z pupilem, korzystając z psich rekwizytów, a w zamian za opublikowanie fotografii na Facebooku chętni otrzymywali tematyczne gadżety, takie jak: ringo, odblaskowa obroża, rękawica do czesania oraz specjalne bidony i miseczki. Wydarzenie było także okazją do oficjalnego rozstrzygnięcia plebiscytu na najładniejszego psiaka w Rumi. W zabawie wzięło udział prawie 2 tysiące osób, a po nagrodę główną sięgnął Juki – roczny adopciak z Janowa. Upominki ufundowane przez miejską spółkę ZIM Rumia i sklep zoologiczny Pet Shop Rumia otrzymali jednak wszyscy finaliści.

Zwycięzcy plebiscytu na najładniejszego psiaka w Rumi

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pochodząca z Trójmiasta grupa Fractal Flyball Team, która trzykrotnie zaprezentowała umiejętności swoich czworonożnych pupili, na co dzień biorących udział w psich sztafetach. Jak podkreślali pasjonaci, jest to amatorski sport drużynowy przeznaczony dla wszystkich zdrowych psów – ćwiczenia dobierane są indywidualnie do poziomu zaawansowania i możliwości fizycznych zwierząt, a treningi i zawody organizowane są przede wszystkim dla przyjemności samych czworonogów.

Z kolei Karolina Orzeszke z Amber Dog – Centrum Twojego Psa zapraszała na specjalny tor przeszkód. Certyfikowana behawiorystka i trenerka psów udzielała także bezpłatnych porad dotyczących metod wypracowania zdrowej relacji z pupilem, a podczas prelekcji opowiadała o noseworku (zabawach węchowych) oraz spacerach socjalizacyjnych. Wiedzę słuchaczy dotyczącą profilaktyki i zdrowia uzupełniła przedstawicielka rumskiej przychodni weterynaryjnej Awet. Natomiast na kurs pierwszej pomocy zapraszali chętnych instruktorzy wejherowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Tor przeszkód przygotowany przez Amber Dog

Równocześnie na klientów czekały stanowiska komercyjne. W ofercie rumskiego sklepu zoologicznego Psiara & Kociara – Anna Kalkowska można było znaleźć profesjonalne karmy, gryzaki, przysmaki, smycze, szelki oraz inne akcesoria. Przy stoisku Szpulka i Spółka można było zakupić ręcznie uszyte tematyczne poduszki. Chętni mogli także nabyć świece zapachowe w kształcie psiaków. Nie zabrakło także strefy gastronomicznej dla opiekunów zwierząt.

Stoiska dostępne podczas wydarzenia


Głównym celem odbywającego się na Błoniach Janowskich zlotu jest propagowanie narzędzi i metod służących budowaniu pozytywnej oraz odpowiedzialnej relacji z psami. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz trzeci przez Urząd Miasta Rumi, Miejski Dom Kultury oraz partnerów. Inicjatorką przedsięwzięcia jest radna Liliana Bareła-Paleczewska.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń