Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Monika Kozłowska przywiozła z Korei dwa złote medale


28.08.2018 r.


W dniach 23-26 sierpnia odbył się Puchar Świata International Dance Organization w wielu stylach tanecznych. Wśród 600 tancerzy z niemal całego świata wyróżniła się Monika Kozłowska, która na co dzień związana jest z R&D Studio Tańca SPIN Rumia. Dzięki jej występom Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dwukrotnie.

Tancerze rywalizowali w stylach: Modern&Contemporary Dance, Tap Dance, Ballet, Jazz Dance, Show Dance, Oriental, Folklor, Hip Hop, Street Dance Show, Salsa oraz Bachata w rożnych kategoriach wiekowych.

W zawodach uczestniczyło ponad 600 tancerzy z 16 krajów świata, w tym: Australii, Chin, Francji, Indii, Włoch, Mongolii, Filipin, Rosji, Korei Południowej, Tajwanu oraz Polski. Tancerze z 4 kontynentów rywalizowali w miejscowości Chuncheon City – znajdującej się około 75 km na wschód od stolicy Korei Południowej, Seulu.

Monika Kozłowska, która na co dzień trenuje w R&D Studio Tańca SPIN Rumia pod okiem Doroty Puchowskiej, pojechała do dalekiej Azji reprezentować Polskę. Wystartowała w trzech kategoriach – Jazz Dance, Modern&Contemporary Dance oraz Show Dance. Wspaniale zaprezentowała nasz kraj i aż dwukrotnie, wszyscy zawodnicy oraz kibice usłyszeli Mazurka Dąbrowskiego na Hoban Arenie w Korei. Monika zdobyła dwa złote medale Pucharu Świata IDO Performing Arts zwyciężając w kategorii Jazz Dance oraz w Show Dance z układem „Witamy w kabarecie”. Sukcesem jest także 8. miejsce w kategorii Modern&Contemporary.

Monika Kozłowska jest tancerką z najwyższą klasą mistrzowską międzynarodową S w stylach jazz dance, modern oraz show dance i dyplomowanym instruktorem tańca o specjalizacji taniec jazzowy. Swoją przygodę zaczęła od gimnastyki artystycznej, którą trenowała przez 11 lat w klubie UKS Jantar Gdynia. Po skończeniu kariery sportowej odnalazła pasję do tańca. Na początku zaczęła od salsy i już od 6 lat tańczy jazz oraz modern w R&D Studio Tańca SPIN Rumia. Od 2015 roku reprezentuje kraj na zawodach międzynarodowych IDO – Mistrzostwach Europy, Świata i Pucharach Świata w kategoriach jazz dance, show dance oraz modern. W 2017 roku otrzymała od Polskiego Związku Tańca wyróżnienie za sukcesy taneczne na arenie międzynarodowej w sezonie 2016/17.

Kalendarz wydarzeń