Wtorek, 11 Sierpień 2020

Mundurowi mieli powody do świętowania


28.07.2020 r.


W miniony poniedziałek (27 lipca) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odbyły się obchody Święta Policji. Tego dnia wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 89 policjantów z powiatu wejherowskiego. Okazja do świętowania była jednak podwójna.

Obchody Święta Policji zbiegły się z 100. rocznicą utworzenia Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie – jednostka powstała wskutek rozkazu wydanego 27 lipca 1920 przez komendanta Policji Państwowej Okręgu Pomorskiego inspektora Zygmunta Wizę. Pierwotna siedziba komendy mieściła się przy ul. Strzeleckiej 13, a pierwszym komendantem został podkomisarz Mieczysław Stanisławski, który pełnił tę funkcję do 1926 roku.

W wydarzeniu, oprócz mundurowych, uczestniczyli również samorządowcy – w tym wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak, którzy podziękowali policjantom za wysiłek włożony w służbę, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

 

Kalendarz wydarzeń