Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Najlepsi rolkarze zmierzą się w Rumi


Najlepsi rolkarze zmierzą się w Rumi05.06.2019 r.


Już po raz drugi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi przybędą miłośnicy rolkarstwa figurowego z całego kraju. Okazją do spotkania i rywalizacji będą II Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi. Te wyjątkowe na skalę kraju zawody odbędą się 8 czerwca. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Jazda figurowa na rolkach jest stosunkowo młodą, lecz dynamicznie rozwijającą się w Polsce dyscypliną sportu. By zdobyć uznanie sędziów i publiczności, zawodnicy wykonują kilkuminutowe układy choreograficzne w rytm muzyki. Zazwyczaj nie brakuje widowiskowych skoków czy piruetów.

Sport ten uczy dyscypliny, cierpliwości oraz wytrwałości. Mogą go uprawiać zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli czy seniorzy. Nierzadko zdarza się, że rodzic trenującego dziecka sam zaczyna jeździć i próbuje swoich sił w amatorskich zawodach.

Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia z Klubu Jazdy Figurowej "Spin on Rolls Rumia", do tej pory polscy zawodnicy startowali wyłącznie poza granicami kraju, gdyż na terenie Polski nie odbywały się zmagania o takiej randze. Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi stały się więc szansą na integrację środowiska rolkarskiego oraz wymiany doświadczeń.

Mistrzostwa objął patronatem Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Więcej szczegółowych informacji na temat zawodów można znaleźć na Facebooku.

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń