Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Narodowe Święto Niepodległości w SP 6


Narodowe Święto Niepodległości w SP 615.11.2017 r.


Narodowe Święto Niepodległości obchodzone  corocznie 11 listopada przypadło w tym roku w sobotę. Uczniowie SP nr 6 upamiętnili odzyskanie przez Polskę wolności uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 10 listopada 2017 r. Aktorzy „Teatralnej Szóstki” zaprezentowali widzom podróż do czasów zaborów widzianej oczami Marcina Kozery

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone  corocznie 11 listopada przypadło w tym roku w sobotę. My upamiętniliśmy odzyskanie przez Polskę wolności uroczystą akademią, która odbyła się w piątek 10 listopada 2017 r. Aktorzy „Teatralnej Szóstki”zaprezentowali widzom podróż do czasów zaborów widzianej oczami Marcina Kozery- bohatera opowiadania Marii Dąbrowskiej. Widzowie mogli „doświadczyć”  rozterek młodego człowieka w drodze  do określenia własnej tożsamości narodowej. Marcin dojrzewa do bycia Palakiem, a to dorastanie rodzi się poprzez tęsknotę i odpowiedzialność za ojczyznę. 

   Druga część uroczystości odbywała się już w bardziej współczesnej odsłonie. Aktorzy przenieśli się w kontuary teraźniejszej szkoły, by zmierzyć się z „polskością” tu i teraz.  Zadawali sobie pytania o rozumienie patriotyzmu na co dzień. Z ust młodych artystów zostały wyartykułowane  „pomysły” na bycie  odpowiedzialnym Polakiem. Okazało się, że młodzi ludzie postrzegają „polskość” jako dbałość o  własny rozwój i edukację, jako bycie kreatywnym i twórczym, takim człowiekiem, który dba również o poprawność polszczyzny.

 

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń