Czwartek, 28 Maj 2020

Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders


16.09.2017 r.


Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders

Grand Prix Polski Cheerleaders 2017

W hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi w sobotę 16.09.2017 r. zakończyła się rywalizacja w ramach I Otwartych Mistrzostw Pomorza Cheerleaders zorganizowanych pod patronatem Burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był jednym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleaders 2017.

Do walki stanęło ponad 250 cheerleaderek ,które konkurowały w dwóch dywizjach tanecznych :Pom Dance Elite i Premiere oraz Cheer Dance Freestyle Pom rozgrywanych według przepisów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders.

Cheerleaderki przyjechały, między innymi, z Krakowa, Słupska, Kobylnicy, Gdyni, Łochowa, Płocka, Pasłęka, Gdańska i Redzikowa.

Wszystkie zawodniczki zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności, a dynamiczne choreografie przesycone skokami, akrobacjami, szelestem kolorowych pomponów i niesamowitą energią na długo zapadną w pamięć publiczności.

Galę finałową zawodów otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi Pan Ariel Sinicki oraz V–ce Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders Pani Anna Polatowska – Zegar. Wszystkie zespoły oceniało profesjonalne ośmioosobowe jury składające się z sędziów Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Rywalizację w duchu zasady „Fair play” obserwowała liczna publiczność, która składała się z mieszkańców Rumi, rodziców zawodniczek oraz znamienitych gości. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy oraz upominki od Miasta Rumi.

Wyniki Zawodów

Kalendarz wydarzeń