Środa, 21 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Pociąg do edukacji” – efekty projektu w Rumi


„Pociąg do edukacji” – efekty projektu w Rumi09.04.2018 r.


Od września 2017 roku uczniowie klas podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z rumskich szkół uczestniczą w zajęciach dodatkowych, realizowanych w ramach projektu „Pociąg do edukacji - podniesienie jakości edukacji poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych wśród uczniów i kwalifikacji nauczycieli”. Efekty są już zauważalne.

Lekcje wyrównawcze i rozwijające z: matematyki, języka angielskiego i przedmiotów przyrodniczych, a także warsztaty dotyczące informatyki, przedsiębiorczości, doradztwo edukacyjno-zawodowe oraz terapia psychologiczno-pedagogiczna. Między innymi z takiej pomocy skorzystać mogą uczniowie SP nr 1, SP nr 6, SP nr 10 oraz ZSO w Rumi. Obecnie projektem objętych jest ponad 1800 uczniów.

Ponadto w ramach projektu nauczyciele mogą skorzystać z dofinansowania do studiów podyplomowych oraz szkoleń podnoszących ich kwalifikacje zawodowe. Do tej pory z tej formy wsparcia skorzystało ponad 200 nauczycieli.

„Pociąg do edukacji” umożliwił również stworzenie sal multidyscyplinarnych w każdej ze szkół objętych inicjatywą. W ramach adaptacji pomieszczenia wyposażono w laptopy, urządzenia wielofunkcyjne, a także tablice i projektory multimedialne.

Dzięki projektowi „Pociąg do edukacji – podniesienie jakości edukacji poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych wśród uczniów i kwalifikacji nauczycieli” do rumskich placówek oświatowych trafi łącznie ponad 2,5 miliona złotych. Projekt zakończy się w październiku 2018 roku.

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. 

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń