Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podwórko Talentów Nivea już otwarte


Podwórko Talentów Nivea już otwarte 23.09.2019 r.


W Rumi powstał plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych, za którego budowę samorząd nie zapłacił ani złotówki. Było to możliwe, dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto zgromadziło ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zwany Podwórkiem Talentów Nivea zastąpił dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w niedzielę 22 września.

Aby wygrać taki obiekt, trzeba było się znaleźć w ścisłej czołówce ogólnopolskiego głosowania, które trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Każda zarejestrowana osoba mogła oddać jeden głos dziennie.

Dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności – w tym nauczycieli, radnych, urzędników i całych rodzin – Rumi udało się zgromadzić aż 42 225 głosów, co uplasowało miasto na trzecim spośród pięciu miejsc na podium, które mają zagwarantowaną budowę Podwórka Talentów Nivea. 

W obrębie tego wyjątkowego placu zabaw powstała m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna. W trzech różnych strefach (naukowej, artystycznej i sportowej) dzieci mogą poprzez zabawę kształtować swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

Oficjalnego otwarcia placu zabaw i uroczystego przecięcia wstęgi dokonał przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki wraz z najmłodszymi mieszkańcami Rumi.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń