Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Prawie 200 osób zgłosiło się by oddać krew!


15.01.2018 r.


Pierwsza akcja honorowego krwiodawstwa w 2018 roku w Rumi została zorganizowana przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę (14 stycznia) już od godz. 9.00 do NZOZ Panaceum (ul. Katowicka 16) przybywały tłumy mieszkańców z chęcią wzięcia udziału w akcji.  Na wszystkich oddających krew czekały torby z upominkami (m.in. bony na masaż, kupony na basen czy do restauracji). Wszystko to dzięki partnerom akcji, którzy co roku ją wspierają.

Z pośród 196 osób wstępną weryfikację zdrowotną pozytywnie przeszło 136 osób. Razem uzbierano rekordową ilość 61,200 litrów krwi, która trafi do gdańskiego banku krwi przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Bardzo dziękujemy!

Rumia znana jest z cyklicznych akcji honorowego krwiodawstwa. Podczas dwóch edycji zbiórki krwi zrealizowanych w 2017 roku zebrano aż 70 litrów najważniejszego płynu ustrojowego w ludzkim organizmie.

Partnerzy akcji: Przychodnia Panaceum, Siłownia CityGym, „Olle Cafe” Palarnia Kawy, Multikino Rumia, Restauracja Credence, Navis- profesjonalne zamocowania, Paulo Gelateria, Makinetka, herbaty i kawy, Salubre Centrum Rehabilitacji i Masażu, Creative Dance- Studia tańca i ruchu, Park powrotu do przeszłości, Hotel SPA Faltom

Kalendarz wydarzeń