Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Projekt „Małe Miasto” zagości w Rumi


Projekt „Małe Miasto” zagości w Rumi31.05.2019 r.


„Małe Miasto” jest symulacją dorosłego życia – poprzez pracę, zarabianie, oszczędzanie i wydawanie pieniędzy. Dzieci poprzez zabawę mają możliwość uczestniczenia przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych. Program zostanie przeprowadzony w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi i potrwa od 10 do 14 czerwca.

Kluczowym działaniem Projektu „Małe Miasto Rumia 2019” jest symulacja dorosłego życia przez uczestników, którzyuczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Warsztaty zorganizowane są na stanowiskach, które są jednocześnie miejscem nauki praktycznej uczestników.

Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy u dzieci na temat obrotu i wartości pieniądza, sposobów oszczędzania pieniędzy, a także pogłębiania wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania gospodarki (praca, wynagrodzenie, podatki). Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Dom mojego Brata".


 

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń