Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu


Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu08.05.2024 r.

zdj. ilustracyjne

Jak pomorska branża turystyczna patrzy na sytuację w lokalnej turystyce? Urząd Marszałkowski kolejny raz bada nastroje przedsiębiorców, żeby poznać wyzwania na najbliższe miesiące. Każdy, kto prowadzi także na terenie Rumi biznes związany z usługami turystycznymi – noclegami, gastronomią, przewozami, atrakcjami czy organizacją wycieczek – może wypełnić krótką ankietę.

Tym razem wojewódzki Departament Turystyki prowadzi badanie nastrojów w branży, które dotyczy okresu od października 2023 roku do marca 2024 roku. Cel to bieżące monitorowanie tego, co dzieje się w pomorskiej turystyce oraz jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorcami w najbliższym czasie.

Aby podzielić się swoimi odczuciami i pomóc w zdiagnozowaniu sytuacji, wystarczy wypełnić krótką ankietę, która jest dostępna online. Ankietę mogą wypełniać osoby, które prowadzą firmy świadczące usługi turystyczne, m.in. gastronomię, noclegi, transport turystyczny, organizujące atrakcje turystyczne i imprezy, przewodnicy turystyczni czy właściciele stadnin konnych.

Badanie, które prowadzi Urząd Marszałkowski jest anonimowe (nie wymaga podawania danych ani informacji finansowych) i cykliczne – powtarza się co pół roku, a aktualną ankietę można wypełniać do 24 maja. Ankieta jest dostępna pod tym adresem: https://ankiety.pomorskie.eu/629846.

Warto przyjrzeć się też raportom z poprzednich edycji, aby poznać najważniejsze wnioski. To m.in. ocena kondycji firm turystycznych z podziałem na mniejsze regiony Pomorza i najczęściej powtarzające się problemy przedsiębiorców z tej branży. Raporty są dostępne na stronie Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego: https://dt.pomorskie.eu/category/raporty-z-badan/.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń