Poniedziałek, 01 Czerwiec 2020

Przygotowali piknik dla podopiecznych fundacji „Ja też”


12.09.2018 r.


W minioną sobotę (8 września) w niepublicznym przedszkolu „Iskierka” w Rumi, przy ogromnym udziale podopiecznych Ogniska Wychowawczego im. K. Lisieckiego „Dziadka”, odbył się coroczny piknik dla dzieci z zespołem Downa, ich rodzin i przyjaciół skoncentrowanych przy fundacji „Ja też”.

Młodzież, pod czujnym i troskliwym okiem pani dyrektor i wychowawców, opiekowała się dziećmi i prowadziła zabawy pod hasłem – pokolorujmy im świat. Najmłodsi mogli dać upust swojej wenie na ogromnych podkładach malarskich, a co niektórzy bawili się również paradując w kolorowych makijażach.

Ponadto na terenie „Iskierki” zagościł wóz strażacki, dając ogromną radość zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Strażacy nie szczędzili sił opowiadając i prezentując tajniki swojej pracy.

Do tego zaprzyjaźniona rodzina o korzeniach artystyczno-taneczno-pedagogicznych poprowadziła zabawę z tańcami i występami. A to wszystko w aurze najpiękniejszych na świecie uśmiechów, kolorowych prac, migocących baniek i pięknej pogodzie.

Jednak co to za piknik bez ogniska! Więc ognisko z kiełbaskami i różnymi frykasami też było, a wszystko własnoręcznie przygotowali rodzice.

Tekst opracowała: Małgorzata Drozdowska

Kalendarz wydarzeń