Poniedziałek, 21 Wrzesień 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Przywrócenie powszednich szkolnych rozkładów jazdy


Przywrócenie powszednich szkolnych rozkładów jazdyf05.05.2020 r.

Od poniedziałku 11 maja w gdyńskiej komunikacji miejskiej przywrócone zostają rozkłady jazdy ważne w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) ważne w okresie nauki szkolnej.

Wyjatek stanowią jedynie linie typowo szkolne: 244 (w Sopocie) i 265 (w gminie Kosakowo), które nie będą funkcjonować. Do odwołania nie będą funkcjonować także linie F (do Terminalu Promowego), G (do zoo) oraz 326 i 383.

Na wszystkich pozostałych liniach przewoźnik zdecydował się uruchomić maksymalną liczbę kursów, jakie są zawarte w rozkładach jazdy obowiązujących w okresie nauki szkolnej. Linie autobusowe i trolejbusowe, które do tej pory były zawieszone (20, 21, 30, 34, 103, 121, 134, 163, 209) zostają uruchomione i będą funkcjonować zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy.

W godzinach szczytów przewozowych nadal funkcjonować będą bisy, czyli kursy wykonywane jednocześnie przez 2 autobusy, ale ze względu na maksymalne zangażowanie taboru, liczba takich kursów zmniejszy się. Przewoźnik ma nadzieję, że wkrótce zmienione zostaną zasady ograniczające liczbę dostępnych miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej. Do tego czasu zachęca pasażerów do korzystania z przesiadek, korzystając z linii o mniejszych napełnieniach.

Kalendarz wydarzeń