Niedziela, 07 Czerwiec 2020

Rajd „Minionki. Misja jednorożec”


08.10.2018 r.


Sobota 6 października obfitowała w liczne wrażenia. Ogólne podekscytowanie wynikało z faktu, iż właśnie tego dnia w SP nr 7 organizowano dla młodszych dzieci rajd „Minionki 2018. Misja Jednorożec”.

W rajdzie brało udział 14 grup. Były to dzieci, które uczęszczają do pierwszej, drugiej i trzeciej klasy podstawówki. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się o godzinie 9.00, kiedy pierwszy przewodnik wyruszył z grupą w około 10-kilometrową trasę. Opiekunowie oraz dzieci przebrali się za Minionki, czyli bohaterów popularnego filmu animowanego.

Każdy uczestnik musiał ustalić położenie ośmiu punktów orientacyjnych. Pierwszy z nich był w szkole i miał charakter  informacyjny. Natomiast pozostałe punkty znajdowały się w lesie lub na jego obrzeżach. Dzieci miały wykonać konkretne zadania, za które otrzymywały element, który był niezbędny do złożenia mechanicznego jednorożca – prezentu urodzinowego dla Agnes (była to bohaterka z bajki pt. „Minionki”). Warto zwrócić uwagę na fakt, iż organizatorzy odziani byli w narodowe stroje państw będących sąsiadami Polski: niemieckie, ukraińskie, czeskie. Oto kilka słów od uczestniczki rajdu.

– Miałam przyjemność być przebrana za Niemkę i nadzorowałam siódmy punkt. Dzieci najpierw tańczyły ze mną, potem musiały zaśpiewać piosenkę pt. „Panie Janie” w języku niemieckim i polskim (kołysanka miała ułożyć do snu małe dziecko). Następnie udaliśmy się trochę dalej, by dzieci mogły odnaleźć część do mechanicznego jednorożca. Dzieci zachowywały się dosyć grzecznie. Sądzę, że spodobało im się. Rajd przebiegał w rodzinnej atmosferze. Było niezwykle wesoło i sympatycznie – Martyna (uczennica kl. III B).

Rajdy to chluba naszej placówki. „Minionki. Misja Jednorożec” również okazały się sukcesem. Pogoda była łaskawa, zatem pozostało już tylko dziarsko wędrować i cieszyć się bliskością natury. Oczywiście głębokie ukłony i podziękowania należą się organizatorom tej imprezy. Dobra robota! Do zobaczenia za rok!

Autorem notatek jest Justyna Susdorf-Grabowska. Główny organizator: Danuta Sosnowska oraz TPK  i pozostali nauczyciele SP nr 7, którzy całym sercem są zaangażowani w to przedsięwzięcie.

Kalendarz wydarzeń