Niedziela, 05 Lipiec 2020

Razem można więcej! Rumia liderem partnerstwa między gminami MTK


15.09.2015 r.

W piątek, 11 września, odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Rumi, Redy i Wejherowa dotyczące partnerstwa w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.

Omawiano możliwości wzajemnego współdziałania w procesie wspólnego zdobywania środków z Unii Europejskiej na budowę tzw. węzłów integracyjnych. Są to przestrzenie łączące szlaki komunikacyjne różnego rodzaju i w efekcie usprawniające poruszanie się po mieście. W przypadku Rumi chodzi przede wszystkim o długo oczekiwane połączenie ulicy Sobieskiego (od strony Gdyni) z północną częścią miasta.

Poszczególne samorządy zobowiązały się do podjęcia stosownych uchwał sankcjonujących przystąpienie do współpracy, a także rozpoczęcia prac dotyczących umowy partnerskiej.

– Instytucje unijne premiują te propozycje inwestycyjne, które przedstawiane są przez grupy, a nie pojedyncze jednostki – mówi Agnieszka Rodak z UM Rumia. – Staramy się wspólnie z naszymi partnerami z ościennych gmin wypracować takie standardy działania, aby zwiększyć szansę realizacji projektów finansowanych w ramach budżetu zewnętrznego.   

Rumia wybrana została na lidera programu partnerskiego.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, lecz także duża odpowiedzialność. Jestem jednak przekonany, że staniemy na wysokości zadania i razem osiągniemy sukces – mówi Stanisław Pogorzelski, zastępca burmistrza Rumi.

Podczas piątkowego spotkania zewnętrzne samorządy prezentowali: p. Magdalena Rabiega z UM Wejherowo; p. Andrzej Jaworek oraz p. Paulina Kolecka z UM Reda.

Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Kalendarz wydarzeń