Sobota, 21 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Razem można więcej! Rumia liderem partnerstwa między gminami MTK


Razem można więcej! Rumia liderem partnerstwa między gminami MTKf15.09.2015 r.

W piątek, 11 września, odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami Rumi, Redy i Wejherowa dotyczące partnerstwa w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych.

Omawiano możliwości wzajemnego współdziałania w procesie wspólnego zdobywania środków z Unii Europejskiej na budowę tzw. węzłów integracyjnych. Są to przestrzenie łączące szlaki komunikacyjne różnego rodzaju i w efekcie usprawniające poruszanie się po mieście. W przypadku Rumi chodzi przede wszystkim o długo oczekiwane połączenie ulicy Sobieskiego (od strony Gdyni) z północną częścią miasta.

Poszczególne samorządy zobowiązały się do podjęcia stosownych uchwał sankcjonujących przystąpienie do współpracy, a także rozpoczęcia prac dotyczących umowy partnerskiej.

– Instytucje unijne premiują te propozycje inwestycyjne, które przedstawiane są przez grupy, a nie pojedyncze jednostki – mówi Agnieszka Rodak z UM Rumia. – Staramy się wspólnie z naszymi partnerami z ościennych gmin wypracować takie standardy działania, aby zwiększyć szansę realizacji projektów finansowanych w ramach budżetu zewnętrznego.   

Rumia wybrana została na lidera programu partnerskiego.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, lecz także duża odpowiedzialność. Jestem jednak przekonany, że staniemy na wysokości zadania i razem osiągniemy sukces – mówi Stanisław Pogorzelski, zastępca burmistrza Rumi.

Podczas piątkowego spotkania zewnętrzne samorządy prezentowali: p. Magdalena Rabiega z UM Wejherowo; p. Andrzej Jaworek oraz p. Paulina Kolecka z UM Reda.

Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Kalendarz wydarzeń