Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

RC Arka Rumia – ostatni mecz przed wakacjami

RC Arka Rumia – ostatni mecz przed wakacjami25.06.2018 r.

W ubiegłą sobotę (23 czerwca) odbyła się ostatnia, przed przerwą wakacyjną, kolejka spotkań pierwszej ligi rugby. Nasz lokalny klub podejmował gości z RC Ruda Śląska. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando rumian.

Już w pierwszej połowie rumscy zawodnicy odnieśli wysoką przewagę, zdobywając 33 punkty, a tracąc zaledwie 3, zdobyte z karnego. Po zmianie stron sytuacja na boisku nie uległa zmianie – do pewnej wygranej zawodnicy Arki Rumia dołożyli 19 punktów, przy ponownej stracie 3. Spotkanie zakończyło się wynikiem 52:6, a po meczu klub RC Arka Rumia zorganizował symboliczne pożegnanie sezonu.

Oprócz dorosłych zawodników zjawili się także zawodnicy grup młodzieżowych, dziecięcych, ich rodzice i niemal wszystkie osoby związane z klubem. Przy grillu i przepysznych wypiekach wspominano bardzo udany dla rumskiego klubu sezon. Wśród osiągnięć wspominano m.in. o brązowym medalu Mistrzostw Polski naszych Gladiatorek i wicemistrzostwie Polski mini żaków.

Tekst opracował: Arkadiusz Soporowski, asystent trenera drużyny RC Arka Rumia.